1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Птах з обличчям у формі серця поселився на Закарпатті: за рідкісними пернатими можна спостерігати 24/7 в онлайн режимі (ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ)

10532
Суспільство Новини Берегова

На Берегівщині було запущено цілодобовий стрім прямо з гнізда.

Птах з обличчям у формі серця поселився на Закарпатті: за рідкісними пернатими можна спостерігати 24/7 в онлайн режимі (ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ)

У Берегівському районі на Закарпатті в штучному гнізді сови сипухи встановили камеру спостереження, пише Українська правда.

Скриньку для гніздування встановили ще у 2021 році, а у травні 2023 року там з’явилась рекордна кількість яєць — 10.

Науковці запустили цілодобову трансляцію в мережі Фейсбук, повідомили в Українському товаристві охорони птахів Закарпаття.

"У штучній гніздівлі сипухи, де цього року було 10 яєць, підростають совенята", – пишуть природоохороні. 

Під час цілодобового стріму можна спостерігати, як ростуть малята та як їх годують дорослі птахи.

50 подібних штучних гніздівель встановили в рамках природоохоронного проєкту. Вони є на горищах та під дахами мешканців Берегівського і Мукачівського районів.

За словами працівників товариства охорони птахів, такі скриньки сприяли збільшенню гніздуючих сипух на 17 пар. Оскільки вони там поселились та успішно вивели потомство.

"Новий етап нашої діяльності – спрямований на забезпечення сталого покращення умов існування та охорони ключового осередку сови", – пишуть в Українському товаристві охорони птахів Закарпаття.

Для цього природоохоронці залучають місцевих мешканців.

Слідкувати за онлайн-трансляціями можна на сайті та YouTube-каналі.

Сова сипуха – найвідоміший представник ряду Совоподібних. Впізнаний вигляд їй надає повністю біле обличчя серцеподібної форми. Сипухи – досить поширені птахи, які вважаються дуже корисними, бо контролюють популяцію мишей та щура в природі.

Сова сипуха – класифікація та наукова назва

Сипуха належить до ряду Совоподібні та є представником родини Сипухові (Titonidae). Остання налічує 20 сучасних видів, які об’єднані до двох родів – сипухи та лехузи.

Сова сипуха належить до однойменного роду, латинська назва якого Tyto. В ньому налічується 17 сучасних видів та чимало викопних форм. Вважається, що сипуха є однією з найдавніших сов у світі, яка відома ще з часів еоцену.

В Україні зустрічається лише 1 вид – сипуха крапчаста або звичайна. Її наукова назва – Tyto alba перекладається як «біла сова». Проте не слід плутати цю представницю родини Сипухові з білою совою із родини Совові, що має схожу назву, але відрізняється жовтими очима.

Англійська назва цього птаха перекладається як «амбарна сова». Пов’язано це з тим, що сипухи зазвичай селяться в покинутих коморах. Українська назва походить від сиплячих звуків, що характерні для цих птахів.

Сипуха крапчаста – єдиний вид Сипухових, що зустрічається на теренах України. Цей птах є гніздовим на Закарпатті.

Цікавий факт! В Англії сова сипуха нерідко живе на кладовищах, через що має славу птаха-вісника з потойбіччя.

Читайте також: Водяний монстр: чорний змій живе в озері на Берегівщині (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber