1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Це треба бити у дзвони»: захисник показав, як пересуваються вулицями закарпатського міста на кріслі колісному (ВІДЕО)

06.03.2024 21:46 Суспільство

Населені пункти зовсім не пристосовані для людей з обмеженими можливостями, зокрема для візочників, яких через війну стає дедалі більше.

Населені пункти зовсім не пристосовані для людей з обмеженими можливостями, зокрема для візочників, яких через війну стає дедалі більше.

Військовослужбовець Андрій Оришко пішов добровольцем на фронт у лютому 2023 році. Під час евакуації побратимів чоловік отримав важке поранення і зараз пересувається на кріслі колісному. Влітку 2023 року Андрій приїхав до Ужгорода, пише "Суспільне".

Чоловік вулицями пересувається самостійно та не дозволяє перехожим й волонтерам допомагати йому долати високі бордюри та місця, де нема пандусів. Супроводжує Андрія в Ужгороді волонтерка громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових" Ірина Самус.

"Місто непідготовлене, у нас немає пандусів, у нас немає нормальних доріг, взагалі нічого немає. Будемо сподіватися, що наша влада буде облаштовувати кожне місто під наших хлопців. Тому що це, дійсно, велика проблема. Вони б, можливо, і виходили десь би в місто і пройтися, і десь би зібратися, і десь на каву, просто в перукарню зайти. Навіть у ту ж аптеку — це дуже важко. І це треба бити у дзвони", — розповідає Ірина Самус.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський зауважує, що за останній час дуже багато було проведено саме поточних робіт щодо облаштування зниження тротуарів на переходах по місту, щодо влаштування пандусів по набережних. За його словами, під час війни недоречно вкладати гроші у капітальний ремонт, або в нове будівництво інфраструктури.

"Є вимоги не тільки до самого покриття, але є вимоги і до ухилів того пандусу. Виникає питання, що самі об'єкти можуть знаходитися в центральній частині, де є дуже вузькі тротуари і де неможливо розмістити ці пандуси з ухилами і необхідністю влаштування поручнів. Тому постало питання щодо можливості встановлення виносних пандусів. Крім того, ми знаємо, що місто Ужгород має історичний ареал. І до певних об'єктів в історичному ареалі потрібно підходити індивідуально", — додає Олег Боршовський.

Читайте також: Можуть наробити чимало лиха: закарпатців попереджають про нову небезпеку

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська