1. Новини Закарпаття
  2. >

Нова посилена перевірка на кордоні: який "сюрприз" чекає чоловіків

05.03.2024 16:07 Суспільство ВАЖЛИВО

Державна прикордонна служба України з середини лютого почала використовувати Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, призовників і резервістів "Оберіг", щоб посилити протидію незаконному виїзду за кордон.

Державна прикордонна служба України з середини лютого почала використовувати Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, призовників і резервістів

Таким чином, протягом трьох останніх тижнів прикордонники зупинили 230 спроб незаконного перетину кордону з використанням підроблених документів, зокрема завдяки і реєстру, повідомляє Міноборони.

Деталі

Міноборони разом з Державною прикордонною службою налагодили обмін між базою даних Держприкордонслужби та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Це дозволяє викривати підроблені документи та оперативно перевіряти інформацію про військовозобов’язаних, — зазначається в повідомленні в телеграм-каналі.

Зазначається, що раніше для того, щоб підтвердити дійсність документів для виїзду за кордон, прикордонникам доводилося контактувати безпосередньо з представниками ТЦК і СП. Наразі інформацію з цього питання можна перевірити онлайн через реєстр "Оберіг" у кілька кліків.

За словами речника ДПСУ Андрія Демченка, прикордонники продовжують протидіяти спробам незаконного перетину кордону як на "зеленій" ділянці, так і в пунктах пропуску, де порушники намагаються використовувати підроблені документи, які давали би право на перетин кордону під час дії воєнного стану. Частина з них – це військово-облікові документи, начебто видані в територіальних центрах комплектування. Саме тому налагодження дієвого інформаційного обміну між реєстром "Оберіг" і базою даних Держприкордонслужби дозволяє інспекторам більш ефективно та швидко здійснювати перевірку таких документів.

Читайте також: Знесиленого чоловіка, який три дні блукав у горах, виявили біля кордону зі Словаччиною (ВІДЕО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська