1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

ЗМІ розкрили схему обману: польські водії прикидаються українцями для уникнення штрафів

01.03.2024 15:37 Суспільство Актуально

Раніше, якщо хазяїн авто не називав ім'я порушника, поліція автоматично штрафувала власника на 500 злотих (близько 4700 грн).

Раніше, якщо хазяїн авто не називав ім'я порушника, поліція автоматично штрафувала власника на 500 злотих (близько 4700 грн).

Польські водії вигадали спосіб уникнути штрафу після фотофіксації порушення Правил дорожнього руху (ПДР). Після отримання повідомлення поляки вказують, що за кермом автомобіля на момент порушення нібито перебував громадянин України чи Білорусі. В результаті польська поліція не може ідентифікувати порушника і виписати штраф, бо не має доступу до відповідних баз даних.

Про це дізналося видання Rzeczpospolita. Схема стала популярною після підвищення розмірів штрафів для водіїв.

Раніше, якщо хазяїн авто не називав ім'я порушника, поліція автоматично штрафувала власника на 500 злотих (близько 4700 грн). Багато автолюбителів йшли на це, наприклад, щоб уникнути отримання штрафних балів.

Але щойно штрафи стали в рази вищими – 2000-4000 злотих (до 38 тис. грн) – такий варіант став не вигідним. Тепер водіям вигідніше вказувати особу, яка перебувала за кермом під час порушення правил дорожнього руху.

Читайте також: Кривавий конфлікт у Виноградові: поліція зупинила небезпечного злочинця, який атакував сусіда (ФОТО)