1. Новини Закарпаття
  2. >

Навчання в дві зміни й охоронна система в освітніх закладах Закарпаття: який режим запровадять уже незабаром в освітніх закладах України?

29.02.2024 14:26 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні вже з вересня запроваджується новий режим роботи освітніх закладів.

В Україні вже з вересня запроваджується новий режим роботи освітніх закладів.

Про таке повідомляють в МОН. Передбачається, що нові зміни скоріше за все спонукатимуть організовувати навчальний процес у дві зміни. Всі заклади освіти, які розміщені “на захід від Києва”, мають вийти в офлайн-заняття. Такий новий режим роботи з початку нового навчального року заплановано міністерством освіти.

МОН передбачає, що це може спонукати організовувати навчальний процес у дві зміни, проте уряд поставив перед собою завдання почати процес повернення до очної системи навчання школярів, про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький передає «LB».

Водночас він зазначив міста та регіони де ймовірно таких змін з 1 вересня не відбудеться внаслідок об'єктивних обставин – Харків, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв.

«Ми зараз рухаємося в той спосіб, що всі, хто є, умовно кажучи, на захід від Києва, всі заклади мають до вересня місяця вийти в офлайн. Однозначно всі. Це означатиме в багатьох випадках, що ми маємо переходити на дві зміни, ми маємо вчитися по вечорах, ми маємо дуже багато речей змінювати. Але офлайн без сумніву для нас є величезним пріоритетом і пріоритет для уряду загалом», – прокоментував новацію Михайло Винницький.

Школи можуть продовжити звичайний освітній процес влітку, а також проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії і інші заходи. Водночас для визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації влітку чи в зимовий і інший періоди, кожен навчальний заклад спирається на конкретні обставини, повідомляло раніше Міністерство освіти і науки України.

“Педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання”, – зазначає у роз'ясненні МОН.

Раніше "Голос Карпат" інформував про жорсткі перевірки, що вже незабаром введуть в освітніх закладах України.

Ідеться про посилену охоронну систему у школах. Невдовзі у кожному закладі мають з'явитись металошукачі, відеокамери та інші заходи безпеки — таке розпорядження вийшло у Міністерстві внутрішніх справ. Такі заходи будуть впроваджені задля того, аби створити кращі умови для безпечного навчання.

Головні зміни: У кожній школі буде працювати поліціянт. При цьому, фахівців відбиратимуть за конкурсом та результатами перевірки й медогляду. Також фахівець пройде спеціальне навчання, щоб убезпечити дітей від терористичної, вибухової або ракетної загрози.

Пропускний режим у навчальних закладах посилять за допомогою металошукачів та спеціальних рамок. Окрім того, у закладах освіти обладнають тривожні кнопки та екстрений звʼязок зі службами порятунку.

Охоронну систему посилюють в освітніх закладах Закарпаття

До слова, на Закарпатті уже встановлено тривожні кнопки в освітніх закладах Мукачівської громади. Як повідомили на сторінці Мукачівської міськради, "тривожні кнопки" встановлено в ЗОШ № 2, СШ № 3, Ліцеї № 6, ЗОШ № 7, Ліцеї № 8, Гімназії № 9, Ліцеї № 10, ЗОШ № 14, СШ № 16, Ліцеї № 11, Дерценській ЗОШ, Залужанському ліцеї.

«Тривожна кнопка автоматично викликає наряд реагування поліції охорони, адже оператор пульта централізованої охорони бачить адресу, звідки поступило тривожне сповіщення, а наряд поліції охорони, який знаходиться найближче до місця події негайно виїде за даною за адресою», — йдеться у повідомленні міськради.

На забезпечення встановлення "тривожних кнопок" у 12 освітніх установах використано понад 90 тисяч гривень.

Відзначмо, торік в регіоні поліцією охорони Закарпатської області було встановлено тривожні кнопки в наступних локаціях: м. Ужгород, вул. Другетів, 49  м. Ужгород, вул. Яроцька, 2  м. Виноградів, вул.Тургенєва, 4  м. Мукачево, вул. І.Зріні, 167  м. Рахів, вул. Привокзальна,3

Читайте також: 

Масова атака на заклади освіти: поліція шукає вибухівку та перевіряє факт замінування будівель (ФОТО)