1. Новини Закарпаття
  2. >

5 популярних питань про автоцивілку

29.02.2024 10:35 Суспільство

Автоцивілка належить до обов’язкового страхування в Україні. І на відміну від звичних полісів, ОСЦПВ страхує не ваше майно. Воно захищає вашу відповідальність перед іншими водіями й пасажирами на дорозі.

Автоцивілка належить до обов’язкового страхування в Україні. І на відміну від звичних полісів, ОСЦПВ страхує не ваше майно. Воно захищає вашу відповідальність перед іншими водіями й пасажирами на дорозі.

Новачкам детальніше розповідаємо про цю страховку.

Скільки коштує поліс ОСЦПВ?

На поліс автоцивілка ціна може мінятися, все залежить від особливостей автомобіля й власника машини. Тож чинники, що впливають на вартість ОСЦПВ:

  • тип транспортного засобу;

  • строк оформлення (від 15 днів до року);

  • власник — фізична або юридична особа;

  • місце прописки власника;

  • об’єм двигуна в автомобілі.

Кожен із пунктів є виправданим. Наприклад, у жителів села менше ймовірність потрапити в ДТП, ніж у мешканців міста. Тому вартість страхового поліса може мінятися.

Що таке електронний поліс?

З 2019 року в Україні можна користуватися паперовим або електронним полісами ОСЦПВ. Обидва варіанти є правомірними. Електронний формат договору ви можете надати працівникам на планшеті чи смартфоні. Онлайн оформити ви можете страховку на сайті компанії ARX — це займе всього декілька хвилин.

Що таке франшиза?

У договорі автоцивілки франшиза — це сума, яку ви сплачуєте самостійно в випадку аварії. Вона зазвичай невелика — від 0 до 3200 грн.

Наприклад, ви вибрали франшизу 3200 грн. Якщо у випадку аварії по вашій вині збитки майну третіх осіб складають до 3200 грн, то ви сплачуєте їх самі. Якщо вони перевищують цю суму, то 3200 грн сплачуєте ви, а решту (в межах визначених 160 тис. грн) — страхова.

Чи діє страховка, якщо за кермом не власник?

Страховий поліс ОСПЦВ діє у будь-якому випадку. Хоча оформлюється він на власника автомобіля, але фактично розповсюджується саме на автомобіль.

Чи можна збільшувати ліміт покриття?

Розмір покриття автоцивілки визначено законодавством. Але ви можете докупити покриття за допомогою добровільного поліса. Він іде додатково. Наприклад, у компанії ARX суму можна додати від 50 тис. до 1 млн грн.

Усі деталі щодо поліса ви знайдете на сайті страхової компанії. А якщо у вас є додаткові питання, не бійтеся їх уточнювати у менеджерів.

Читайте також: 

Неуважний водій перекинув авто і травмував пасажира: суд призначив покарання винуватцю курйозної аварії