1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна перейшла на європейські правила торгівлі електроенергією: що зміниться для простих людей?

29.02.2024 12:30 Суспільство ВАЖЛИВО

Український оператор системи передання електроенергії НЕК "Укренерго" запустив спільні аукціони на доступ до інтерконекторів з Молдовою.

Український оператор системи передання електроенергії НЕК

Таким чином Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго".

"Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією. На платформі «Укренерго» відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Вперше було розторговано право постачання електроенергії на цілий місяць", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 27 лютого, завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень.

За напрямом Україна – Молдова (UA-MD) розподілена пропускна спроможність склала 463 МВт. За напрямом Молдова – Україна (MD-UA) – 96 МВт.

"100% доступної пропускної спроможності по кожному напрямку було розподілено серед 4 учасників. Загальна кількість ж учасників за напрямком UA-MD склала 8 учасників, а за напрямком MD-UA 9 учасників. Попит на пропускну спроможність на кожному місячному аукціоні перевищував запропоновану для розподілу пропускну спроможність, що визначило граничну ціну аукціону для напрямку UA-MD 0.05 євро за один МВт, а для напрямку MD-UA 0,5 євро за один МВт", - підкреслили в НЕК "Укренерго".

Там нагадали, що Україна вже проводить спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами: з 2 листопада з Румунією, з 16 січня з Польщею, з 22 лютого з Угорщиною. Перший спільний аукціон зі Словаччиною запланований на 4 березня.

Читайте також: 

Атака на ужгородські ліцеї: поліція шукає вибухівку та перевіряє заклади на факт замінування (ФОТО)