1. Новини Закарпаття
  2. >

ОСЦПВ у 2024 році: кому потрібен, скільки коштує та які витрати покриває поліс

26.02.2024 14:57 Суспільство

Автоцивілка — обов’язковий вид страхування, передбачений для майже всіх власників автівок в Україні за деякими винятками.

Автоцивілка — обов’язковий вид страхування, передбачений для майже всіх власників автівок в Україні за деякими винятками.

Поліс покриває збитки, завдані застрахованим транспортним засобом життю і здоров’ю інших учасників дорожнього руху, а також майну постраждалих. Кому потрібно страхувати автівку і хто може їздити без ОСЦПВ? Скільки коштує страхування та які виплати передбачені в разі настання ДТП? Відповідаємо на ці запитання і поговоримо про інші важливі нюанси.


Кому потрібна автоцивілка, і хто звільняється від необхідності її оформлення

Обов’язковість страхування цивільної відповідальності поширюється на власників:


  • легкових автівок та автокарів;

  • вантажівок;

  • мікроавтобусів;

  • мотоциклів;

  • тракторів, причепів тощо.

Штраф за відсутність поліса у 2024 році становить 425 грн, у разі несплати протягом 15 днів або спричинення незастрахованим ТЗ аварії — 850 грн.

Право їздити без ОСЦПВ мають:


  • учасники бойових дій та Революції гідності, інваліди війни;

  • особи з інвалідністю I групи та водії, котрі знаходяться за кермом транспортного засобу, що належить такій особі.

У разі настання ДТП збитки, завдані незастрахованим автотранспортом, відшкодовує МТСБУ.

Якою є вартість і скільки діє поліс ОСЦПВ

Вартість страхування визначається СК залежно від типу і характеристик транспортного засобу, опцій продукту, зокрема наявності франшизи (суми, яку автовласник чи водій після ДТП відшкодовує власним коштом). На сайті Portmone ви знайдете чималий вибір пропозицій з різними умовами — від 912 до 2534 грн. Процедура оформлення поліса не потребує відвідування офісу компанії-страховика та займає усього 5–10 хвилин. Стандартний термін дії страхового договору — 1 рік.


Зареєстровані користувачі, що оформлюють страховий поліс на платформі, мають змогу повернути 10% від витраченої суми за програмою Cashback і надалі оплачувати бонусними балами комісії за транзакції або поповнювати мобільний рахунок.

Покриття автоцивілки та виплати у випадку настання ДТП

Станом на лютий 2024 року суми відшкодування потерпілій стороні страховою компанією винуватця аварії становлять:


  • 130 000 грн — за збитки, завдані майну. Це може бути покриття витрат на ремонт автівки, пошкодженого паркану, жилої чи нежилої будівлі тощо;

  • 260 000 грн — за шкоду життю і здоров’ю людини (витрати на лікування, в разі загибелі потерпілого — на поховання, виплату компенсації рідним).

Деякі компанії пропонують автовласникам розширені пакети послуг ОСЦПВ + добровільне страхування цивільної відповідальності. Такі пропозиції гарантують виплату до 1 млн грн і коштують дорожче за стандартні поліси.


Наприкінці минулого року Верховна Рада розглядала можливість запровадження абсолютно нової моделі автоцивілки з підвищенням виплат до 1 млн грн, можливістю обирати термін дії поліса і скасуванням державного регулювання вартості страхових послуг. Втім, законопроєкт так і не був затверджений, оскільки потребує доопрацювання. Отже, наразі до його остаточного прийняття продовжують діяти старі правила.

Читайте також: Молодіжна політика у краї активно розвивається: на Тячівщині за грантові кошти облаштували сучасний хаб (ВІДЕО)