1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Від обов'язку не втечеш: яка відповідальність загрожує чоловіку за неявку до військкомату після вручення повістки?

220

Керівник ТЦК та СП розповів про відповідальність за неявку до військкомату після вручення повістки.

Від обов'язку не втечеш: яка відповідальність загрожує чоловіку за неявку до військкомату після вручення повістки?

Керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков пояснив, яка відповідальність загрожує людині за неприбуття до військкомату після вручення повістки.   Про це він розповів в інтерв’ю "Кременчуцькому Телеграфу".

Так, якщо військовозобов’язаний, отримавши повістку, не прибуває до військкомату, то його дані передаються до Нацполіції для проведення розшуку.

"Після розшуку він буде доставлений до РТЦК, де на нього складуть адмінпротокол по ст .210 ч. 2. Після цього він сплатить штраф і все одно буде уточнювати свої облікові дані. А якщо є необхідність, тобто пройшли строки, то буде направлений на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Якщо його визнають придатним до проходження військової служби, то надалі з ним будуть працювати фахівці групи морально-психологічного забезпечення.

Вони виявлять його морально-ділові якості, і якщо військовозобов’язаний підходить за усіма параметрами, тільки тоді приймається рішення щодо його призову до ЗСУ", - пояснив Волков.

Чи є різниця в умовах військової служби за контрактом та мобілізацією?

Великої різниці немає. Проте, військовослужбовцям при підписанні контракту виплачується одноразова допомога: для військових рядового складу - 21 472 грн, для сержантського та старшинського складу - 24 156 грн та для осіб офіцерського складу - 26 840 грн. А при переводі до іншого місця служби підйомні. А ще контрактник має право стати на квартирний облік з перспективою отримати квартиру або грошові кошти на її придбання. Тож, військовослужбовці за контрактом мають трохи більше соціальних гарантій.

Щодо справедливої мобілізації: чи призиваєте ви правоохоронців, рятувальників, пенсіонерів силових відомств та депутатів?

Ми мобілізуємо тих, хто згідно закону підлягає мобілізації та не є заброньованим. І на сьогоднішній день дуже багато випадків коли службовці з інших силових структур – ДСНС, Національної поліції, які мають офіцерські спецзвання, призиваються до лав ЗСУ в добровольному порядку, і вже проходять службу в ЗСУ у тих званнях, які є у них, як у військовослужбовців. І як правило ці звання солдат або сержант. Вони виконують бойові завдання у складі своїх підрозділів в цих військових званнях й у тих обсягах, які передбачаються посадами з цими званнями.

Які спеціалісти зараз найбільш потрібні у війську?

У нас дуже великий спектр вибору професій та посад в ЗСУ. Це і оператори FPV-дронів, і піхотинці-штурмовики й інші.

Яка кількість жінок стала на захист України та чи їх теж мобілізували?

Жінки йдуть на військову службу добровільно. До армійського строю стала досить велика кількість жінок. До закінчення війни я цю кількість не назву, але можу сказати, що велика кількість патріотично налаштованих жінок стали на захист України. І у складі підрозділів вони виконують бойові завдання на рівні з чоловіками.

Читайте також: Усі на фронт - захищати дітей: посилена мобілізація торкнеться багатодітних татусів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber