1. Новини Закарпаття
  2. >

Росія взялася за Закарпаття: жителів краю масово атакують антиугорські повідомлення з погрозами (ФОТО)

26.02.2024 15:00 Суспільство ОНОВЛЕНО

Росіяни почали втілювати чергову інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) з розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями.

Росіяни почали втілювати чергову інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) з розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями.

 26 лютого, з самого ранку на мобільні номери, які геолокаційно прив’язані до Закарпатської області України почали надходити повідомлення у месенджері телеграм через бот-систему з однотипним змістом та ідентичним зображенням. 

Про це повідомляє Дмитро Тужанський на своїй сторінці у фейсбуці.

Повідомлення надходять з акаунтів з кодами мобільних операторів +7 708 (Казахстан) +387 (Боснія та Герцеговина), +996 (Киргизстан). 

Суть: створити видимість погроз на адресу угорців України та Закарпаття з боку українських націоналістів та спровокувати міжетнічну ворожнечу.

Текст містить погрози саме на адресу угорців з закликами забиратися з України, не раз використаною фразою «мадярів на ножі» + гаслами «Слава Україні» тощо.

Важливі деталі.

1. Тексти угорською мовою є неграмотними з серії “сечі немає терпіти борошна”. Я не буду давати коректні переклади, як саме мали би звучати угорською описані погрози, але зверну лише на такі деталі: 

Приклад 1: в угорській мові не кажуть «на ножі», а кажуть дослівно «під ніж», тобто kés alá

Приклад 2: типова помилка однини і множини, коли в одному реченні йде спершу звертання на «ти», а тоді на «множину», тобто дослівно це звучить у погрозах як «втікай, зрадники».

2. Подібні погрози чи то через смс, чи то через пошту, чи через написи балончиком на фасадах будівель з'являються геолокаційно на Закарпатті або під закарпатських абонентів останні 3-4 роки. 

Українські етнічні угорці почали отримувати повідомлення із закликами забиратися «геть з України». 

«Такі повідомлення — це чергова російська ІПсО, яка має на меті створити видимість погроз на адресу угорців України з боку «українських націоналістів», щоб спровокувати міжетнічну ворожнечу між українцями та угорцями», – йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації при РНБО.

При отриманні таких повідомлень потрібно блокувати контакт, з якого було надіслано смс, та звернутися до Кіберполіції.

Читайте також: Нові можливості для молоді: Закарпатський угорський інститут запроваджує навчання за трьома новими спеціальностями

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорська