1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпаття тоне у смітті: проблема набирає масштабів і виходить на новий рівень

23.02.2024 15:30 Суспільство ВАЖЛИВО

Більшість діючих сміттєзвалищ Закарпаття вичерпали свої потужності.

Більшість діючих сміттєзвалищ Закарпаття вичерпали свої потужності.

На Закарпатті є 62 місця видалення відходів, з яких 59 — місця видалення твердих побутових відходів.

З них два полігони — в селі Барвінок біля Ужгорода заповнений на 95,2% та в Мукачеві заповнений на 90%. 

Окрім того, є 57 сміттєзвалищ, — повідомили на запит Varosh у Департаменті екології та природних ресурсів Закарпатської ОВА.

«Більшість місць видалення відходів вичерпали свої потужності, заповнені на 80-85%, а термін експлуатації сміттєзвалища в місті Виноградів закінчився», — йдеться у відповіді.

Централізований збір та видалення відходів здійснюють 36 спеціалізованих підприємств — це ТОВ «АВЕ Ужгород», «АВЕ Мукачево», «АВЕ Виноградово» та «Берег Вертікал». Вони вивозять тверді побутові відходи зі 199 населених пунктів краю, всього ж в області централізований вивіз відходів організовано в 491 з 608 населених пунктів, тобто у 80,75%. Забирають сміття від людей самостійно підприємства, організації, окремі приватні структури чи спеціалізовані комунальні служби при сільрадах.

«Роздільний збір твердих побутових відходів (скла, пластику, макулатури та металобрухту) впроваджено в містах Ужгород, Перечин, Виноградів, Іршава, Рахів, смт.Бичків, у Баранинській, Дубівській, Ясінянській, Середнянській, Вилоцькій, Вільховецькій, Виноградівській,  Королівській, Питерфолвіській, Жденіївською, Нижньоворітській, Вишківській, Керецьківській, Горінчівській, Драгівській, Колочавською, Синевирською, Хустською територіальних громадах (всього в 193 громадах області)», — відповіли в Департаменті.

Ресурсоцінні складові цих відходів передаються на спеціалізовані підприємства.

 

Читайте також: Тисячі українців залишилися без світла: як це вплине на жителів Закарпаття?