1. Новини Закарпаття
  2. >

Сирський взявся за "хитрих" військових: одні й ті самі не можуть постійно воювати, поки інші "прикомандировані"

23.02.2024 09:00 Суспільство ВАЖЛИВО

Сирський проводить аудит Сил оборони. Тисячі військових за два роки досі не були на фронті.

Сирський проводить аудит Сил оборони. Тисячі військових за два роки досі не були на фронті.

За словами Арахамії, під час аудиту виявили "умовно, 8 тисяч людей, які просто прикомандировані до Генштабу, і не воювали".
Новий головком ЗСУ генерал Олександр Сирський наразі проводить аудит всіх Сил оборони. Про перші результати аудиту розповів очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в інтерв'ю Наталії Мосейчук у межах авторського проєкту "Мосейчук+".

"Пан Сирський зараз робить аудит всіх Сил оборони. Чому? Тому що 2 роки поспіль кажуть, що є бригади або підрозділи, які 2 роки на війні без ротації, а є підрозділи, які жодного разу не були взагалі на фронті. Армія – 900 тисяч, умовно, 300 тисяч з ротацією воюють, а де ж тоді 600 тисяч", – сказав нардеп.

Арахамія уточнив, що звісно, всім зрозуміле співвідношення: на кожного солдата, який на передовій, мають бути військові, які задіяні у логістиці, зв'язківці, ремонт техніки, штаб і таке інше.

"Але все одно завжди є це питання. Зараз робиться аудит і вже знайшли (я не можу зараз сказати подробиці), умовно, 8 тисяч людей, які просто прикомандировані до Генерального штабу, і не воювали", – сказав Арахамія.

За його словами, ці люди вже отримали відповідний наказ і зараз їх готують на підсилення сил на фронті.

"Я вважаю, що цифра буде набагато більша.. Що це дасть?.. От є цей внутрішній резерв... Тоді підкорегуюється трошки цифра потреби на мобілізацію. Це гарна новина для суспільства, тому що все ж таки тримати економіку треба", – підсумував лідер фракції "Слуга народу".

Раніше президент Зеленський на зустрічі з фракцією "Слуга народу", зокрема розповів про аудит у ЗСУ, і що новий головком ЗСУ вже знайшов тисячі військових, які жодного разу не були в зоні бойових дій.

Читайте також: Непоправна втрата: Закарпаттям шириться ще одна трагічна звістка (ФОТО)