В Україні вже другий рік йдуть напружені бойові дії у східній частині держави.
Другий рік поспіль в Україні ведуться жорстокі бойові дії у результаті повномасштабного російського вторгнення. За увесь цей період український народ пережив найстрашніше. Але найгірше у саме серце вражають біль утрат найрідніших людей, що віддали найцінніше у боротьбі з ворогами.
З початку повномасштабного російського вторгнення у пекло війни, щоб боротись за нашу свободу, пішло ряд добровольців із Закарпаття. Чимало військових уже ніколи не зможуть вернутись дому, обняти дітей, матерів та дружин. Хтось і досі в полоні, а дехто в сирих окопах й очікує на ротацію. Водночас аби ротація відбулася й фізично втомлені українські солдати змогли відпочити від фронту, мусить бути реальна заміна бажаючими узяти у руки зброю й свідомо стати на захист Вітчизни. Натомість, бажаючих воювати, останнім часом, як і відданих патріотів, не так вже й багато. Чимало ухилянтів намагаються відкосити від армії. Люди ідуть на ганебні учинки, аби опинитись, мовляв, поза призовом.
Ротація після 18 місяців і протести родин військових
Не залежно від того, що в Уряді все лиш обмірковують терміни обов'язкової демобілізації та ротації українських військових, то "збільшуючи" то "зменшуючи" таким чином перебування солдатів у зоні бойових дій, у багатьох українських містах уже встигли відбутись протести родин українських військових. До того ж, в Україні продовжується ряд акцій протестів на підтримку військовополонених. До слова, вчергове жінки виступили із такими протестами в Києві. Протестуючі вимагали повернення українських солдатів з полону 4-го лютого на Бессарабської площі.
23 листопада торік мирний протест влаштували на Майдані Незалежності, де родини військових просили демобілізації для військових, що із перших днів російського вторгнення в Україну перебувають в гарячих точках війни.
Демобілізація: які зміни?
Депутати пропонують обмежити термін служби кожного окремого військовослужбовця. Зараз обговорюють термін у 36 місяців.
Тобто, військові таким чином могли б демобілізуватися після трьох років служби, а це означає, що ті, хто мобілізувався 24 лютого 2022 року, до прикладу, змогли б демобілізуватися 24 лютого 2025 року. Але це поки лише пропозиція: такий термін мають спершу погодити у Генштабі або ж там запропонують свій варіант, пише "Радіо свобода"
«Що робити з людьми, які два роки без ротації воюють на фронті? Вочевидь, що треба якусь відповідь на це запитання давати. І ми від військових багато чекаємо цих відповідей, вони не надають, тому ми зараз вже будемо самі вимагати від військових надавати відповідь або будемо просто самі ухвалювати рішення», – сказав голова фракції «Слуга народу» і член оборонного комітету Давид Арахамія під час прямого ефіру марафону «Єдині новини».
Також цей термін можуть змінювати на етапі правок законопроєкту, тобто перед другим читанням або ще перед реєстрацією документа, а також перед голосуванням в другому читанні і в цілому, якщо буде відповідна правка.
«Щодо 36 місяців, цієї норми взагалі, наскільки я знаю, ще поки ніде нема. Про ці 36 місяців озвучила Мар’яна Безугла і не як норму, а як просто питання до дискусії. Тому говорити, що це буде 36, 12 або 18, як зареєстровано зараз в одному законопроєкті, який уже лежить у Верховній Раді, – ніхто не знає», – розповів член комітету з питань безпеки, народний депутат фракції «Голос» Роман Костенко.
Він також додав, що, на його думку, варто враховувати умови служби конкретного військовослужбовця, а не створювати однакові правила як для тих, хто служить у тилу, так і для військових, які на передовій.
Тим часом українці продовжують реєструвати петиції щодо демобілізації українських військових. Автори різні та суть незмінна - дати можливість військовим перепочити задля відновлення морального й фізичного здоров'я. Одна із петицій, в якій ідеться про надання дозволу демобілізуватися українським військовим, зареєстрована 24 березня 2022 року. Її автор Олексій Гончаренко. В петиції йдеться про 18 місяців служби у ЗСУ, опісля чого солдата мали б демобілізувати.
Інша петиція, де уже йдеться про 24 місяці військової служби, опісля чого солдатам потрібно дати право на демобілізацію, зареєстровано 3-го січня цього року. Збір підписів і досі триває.
Сльози матерів і дружин: поки воїн воює, в тилу бенкетують
Закарпаття - наразі один із віддалених регіонів держави, де не йдуть бойові дії. За останній період сюди переїхало багато переселенців зі східних частин України, що опинились в окупації росіян з 24-го лютого 2022 року. Чимало родин переселенців знайшли наразі роботу у цьому спокійному краї. Одні волонтерять, а інші допомагають розвивати інфраструктуру й наповнювати місцеві бюджети завдяки релокованим підприємствам. Відзначмо, за всього один рік повномасштабного російського вторгнення, в регіон релокувалось 800 українських компаній.
Водночас, якби військові не захищали кордони від ворога у східній частині держави і як би у найтихіших регіонах в цей час не намагались розвинути бізнес приїжджі компанії, в тилу вистачає багато проблем. Курортні зони на Закарпатті і далі відвідують чимало фізично здорових чоловіків. За словами місцевих, серед них є багато переселенців, які тут прижились й не мають наміру захищати Вітчизну чи бути корисними у тилу своєю діяльністю. Про конфлікти за участю переселенців "Голос Карпат" уже писав у попередній публікації.
У різних населених пунктах місцеві жителі досі продовжують скаржитись на поведінку переселенців. Люди обурені тим, як гуляють і п'ють у цей час чоловіки у тилу в ресторанах, поки вмирають солдати. Слід нагадати і про голі вечірки в одному з курортних комплексів регіону. Інцидент прогримів на усю Україну.
"Уроки йоги" або ж скандальний "голий корпоратив" на новий рік влаштували на екокурорті "Ізки". Учасники заходу були повністю п'яними й танцювали в оголеному вигляді. На вечірку зібралось 38 туристів разом з організаторами заходу.
Читайте також: Нові рахунки в новому році: які платіжки "за світло й тепло" надійшли закарпатцям у лютому?
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9537 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12692 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5888 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9845 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1624 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3228 0 Суспільство