1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Польські фермери оголосили українцям війну: залізницю та автобан заблоковано, піднявся бунт (ФОТО, ВІДЕО)

20.02.2024 14:20 Суспільство ВАЖЛИВО

Польські аграрії знову висипали на землю українське зерно, яке ціною власної крові, попри обстріли, виростили українські фермери. Агресивно налаштовані люди перекрили дороги, залізницю та пункти пропуску.

Польські аграрії знову висипали на землю українське зерно, яке ціною власної крові, попри обстріли, виростили українські фермери. Агресивно налаштовані люди перекрили дороги, залізницю та пункти пропуску.

Протест польських аграріїв на кордоні із Україною розширюється. У вівторок, 20 лютого, польські протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску "Медика-Шегині" та розсипали зерно із вагона. Про це з місця повідомила кореспондентка Суспільного.

Поляки на кордоні напали на потяг

Польські аграрії знову висипали на землю українське зерно, яке добувається кров'ю наших фермерів. Цього разу вони розсипали збіжжя з вантажного вагону. Як видно на відео, протестувальники робили це із задоволенням.

Раніше польські фермери анонсували, що 20 лютого вони мають намір заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також вузли зв'язку та під'їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.

Нагадаємо, вранці 20 лютого польські аграрії розпочали масштабну акцію протесту, у межах якої хочуть повністю заблокувати кордон із Україною. Протестувальники викрикують: "Це Польща, а не Брюссель. Я не підтримую українців".

Україна уже відреагували на акцію польських протестуальників

У Міністерстві закордонних справ засудили дії фермерів та заявили, що "блокування польсько-українського кордону не має виправдання". 

На проїзній частині стоять десятки тракторів з прапорами Польщі

Польські фермери перекрили автобан неподалік Любліна, що веде до кордону з Україною. На трасі вишукувалися близько сотні тракторів з біло-червоними прапорами.

Відповідне відео опублікувала “Радіо Свобода”.

Як зазначається, польські фермери неподалік Любліна перекрили автобан. Через що на об’їзних дорогах утворилися кілометрові затори.

По всій країні протестувальники блокують автотраси, перекривають дороги та пункти пропуску на кордоні з Україною. МЗС України заявили, що “блокування кордону не має виправдання” та підважує стійкість до відбиття агресії Росі”, - пише “Радіо Свобода”. На кадрах з відео видно, як на проїзній частині стоять десятки тракторів з прапорами Польщі, які перекривають рух іншим автомобілям.

Польський міністр підтримав блокаду поляків на кордоні

Міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Гетман заявив, що польські фермери, які блокують кордон з Україною, "протестують за гідну справу".

Про це він повідомив в ефірі Radio Zet.

"Я так розумію, вони вийшли на дороги. Фермери мають право на протест, вони мають право висловлювати це різними способами", – сказав Гетман.

Він наголосив на тому, що протестувальники "перебувають у дуже складній ситуації, оскільки витрати на сільськогосподарське виробництво надзвичайно зросли, а водночас і рентабельність".

Попри це, Гетман каже, що розуміє "емоції президента країни, яка перебуває в стані війни".

"Протест фермерів не має нічого спільного з політикою. Мабуть, це не вперше, коли Зеленський робить досить різкі заяви. Я намагаюся зрозуміти людину, на яку чиниться величезний тиск, хоча я не згоден із тим, що він каже", — резюмував політик.

Зазначимо, протест польських аграріїв на кордоні із Україною розширюється. У вівторок, 20 лютого, польські протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску "Медика-Шегині" та розсипали зерно із вагона.

У Міністерстві закордонних справ засудили дії фермерів та закликали владу Польщі надати правову оцінку діям учасників акцій.

Протести продовжаться до квітня 

Польські фермери, які блокують дороги поблизу пунктів пропуску з Україною, планують продовжити протест ще на місяць – до квітня. Вони також не виключають, що почнуть блокувати пасажирський рух між Україною і Польщею, зокрема автобусів.
Про це заявив у вівторок в коментарі RMF24 Роман Кондрув - лідер організації аграріїв “Підкарпатське ошукане село”, яка блокує пункт пропуску "Медика-Шегині".

“Ми загострюємо акцію протесту. Сьогодні я збираюся подати (документи – ред.) на продовження протесту на наступний місяць (протесту - ред.), він триватиме до квітня. Ми будемо це робити на ротаційній основі: фермери частково працюватимуть у полі, а частково будуть стояти на кордоні”, - зазначив Кондрув, наголосивши, що чинний уряд не виконав своїх зобов’язань перед фермерами.  

Читайте також: Найрезонансніші викриття закарпатських митників: ТОП курйозних випадків з порушеннями на мільярди гривень