1. Новини Закарпаття
  2. >

Посилена мобілізація в Україні: який сюрприз готують для чоловіків

18.02.2024 21:51 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні триває мобілізація. Адвокат Роман Сімутін пояснив, які покарання готують для ухилянтів.

В Україні триває мобілізація. Адвокат Роман Сімутін пояснив, які покарання готують для ухилянтів.
"Для мене контури майбутнього закону про мобілізацію частково вже зримі. Зокрема, вважаю, що запровадити заборону на виїзд за кордон, обмежать у праві керування і, можливо, приберуть норму про арешт рахунків. Але про це поки що дискутують самі депутати", - сказав він. 

Він також нагадав про додаткові "драконівські" заходи впливу. Мова йде про: 

  • штраф у розмірі 51 тис грн, якщо протягом 60 днів ви не уточнили свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК, шляхом внесення змін до санкції статті 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення 
  • можливість затримання на три доби осіб, які порушили законодавство про оборону та мобілізацію, для з'ясування обставин. 

"Можливо, штраф не буде таким космічним, як пропонується в законопроекті, але очевидно, що після спливу 60 днів очільнику ТЦК не потрібно буде доводити отримання вами повістки та думати, чи складати протокол, який станом на сьогодні є обов'язковим. Для цього доповнють статтю 258 КУпАП нормою, яка виключає необхідність складання протоколу. Тобто одразу буде виноситися постанова із штрафом. А щоб життя не було таким солодким, вносять зміну до статті 210-1 Кодексу про адмінправопорушення, відповідно до якої постанову очільник ТЦК має право винести навіть через роки, збільшуючи строк притягнення до адмінвідповідальності від двох місяців до трьох років від дня вчинення або виявлення правопорушення", - додав він.

Читайте також: Адреналін, екстрим і сльози Карпат: ласим до джипінгу в заборонених зонах розробили "урок із перцем" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська