1. Новини Закарпаття
  2. >

Перший український дронемобіль уже на бойових позиціях: закарпатці передали потужний "привіт" на фронт (ФОТО)

17.02.2024 12:37 Суспільство ВАЖЛИВО

Закарпатці зробили унікальний внесок у спільну перемогу над ворогом.

Закарпатці зробили унікальний внесок у спільну перемогу над ворогом.

На фронт до одного зі спеціальних аеропідрозділів, який очолює відомий закарпатець, їде ПЕРШИЙ український дрономобіль. Як розповів Федір Шандор, що виконує організаційну роботу, ідея створення такої машини виникла під час однієї з поїздок в зону активних бойових дій. Специфіка полягає в тому, що війна там ведеться не стрілецькою зброєю чи бойовою технікою та артилерією, а саме за допомогою fpv-дронів, які коригуються дронами-розвідниками.

«Вперше ми побачили роботу наземного дрона, який вивантажував протитанкові міни в бою, після того як ворог спробував зробити прорив. Тоді ми вирішили попрацювати над створенням чогось такого, що би об’єднало роботу багатьох операторів-БПЛА. Ідея полягала в тому, щоб об’єднати в одній машині різні засоби радіоелектронної боротьби та зробити дії підрозділу максимально автономними. Йдеться про спеціалізовані пристрої боротьби із безпілотниками типу FPV, MAVIC з ворожого боку, специфічні інноваційні зарядні пристрої тощо", - йдетья в повідомленні. 

У дрономобілі накопичена величезна кількість електроніки. Зокрема, меценати придбали унікальний наземний дрон україснького виробництва, який вже отримав назву «Закарпатський шаркань». Він здатний перевозити 300-кілограмові вантажі на відстань до 5 км з відеосигналом. Він може не тільки перевозити боєприпаси, паливні матеріали, а й вивозити поранених та 200-их, до яких важкий доступ. Загалом усередині дрономобіля є три різновиди дронів, а також додатковий супровід до них: від далекоміра до системи розпізнавання.

У чому ще специфіка нашого дрономобіля?

Група бійців може виїхати й автономно працювати з нього протягом 3-5 днів, маючи запас їжі в мініхолодильнику, а також необхідного польового інструментарію (бензопила, флекс, пневматичні кліщі та ін.). Іншими словами, це ніби автономна пересувна машина, з якої управляють відповідними процесами, наповнена різноманітними засобами для управління дронами і, навпаки, для протидії їм. На ньому можна виїхати в будь-яку фронтову точку, завдати втрат ворогу, при цьому залишитися самому в безпеці.

Ця унікальна річ, розроблена українськими інженерами, уже по дорозі на фронт у спеціальний БПЛА-підрозділ. Це подарунок від Закарпаття, де близько 10 меценатів та компаній об’єдналися навколо реалізації цієї ідеї. Сподіваємося, що її будуть тиражувати, доповнювати, удосконалювати.

"Подарунок від закарпатців уже на фронті – в найкращому БПЛА-спецаеропідрозділі «Птахи Мадяра», який очолює наш відомий земляк Роберт Бровді, позивний «Мадяр»", – розповів Федір Шандор.

Перший український дрономобіль – це унікальний внесок закарпатців у спільну перемогу над ворогом.

Читайте також: Батьки проклинають та ніхто не розуміє: як урятуватися від ТЦК за допомогою рекрутингових центрів (ВІДЕО)