1. Новини Закарпаття
  2. >

Коли відбудеться перехід на літній час у 2024 році в Україні

15.02.2024 22:49 Суспільство Актуально

Щороку на весні українці переводять стрілки годинників на одну годину вперед.

Щороку на весні українці переводять стрілки годинників на одну годину вперед.

Переведення стрілок на годину вперед

Україна готується до щорічного переходу на літній час, який також заплановано у багатьох інших країнах. Це потрібно для того, щоб ефективніше використовувати день, зменшити споживання опалення та електроенергії. Коли і як потрібно перевести стрілки годинника у 2024 році — інформує Today.ua.

Спатимуть на 60 хвилин менше

В Україні перейдуть на літній час у ніч проти 31 березня. Годинник потрібно перевести о 3.00 – на годину вперед. Отже, жителі нашої країни в останній день першого весняного місяця спатимуть на 60 хвилин менше.

Стрілки переводять з 1996 року

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив відповідну постанову у травні 1996 року. Після цього всі українці стали двічі на рік переводити годинник – на годину назад під час переходу на зимовий час і на годину вперед при переході на літній.

На нашій території використовується наступний порядок обчислення часу: час другого часового поясу (за Києвом) зі щорічним переведенням годинникової стрілки в останню неділю березня о 3.00 на годину вперед та в останню неділю жовтня о 4.00 на годину назад.

Стрілки переводять приблизно у 70 країнах світу

Верховна Рада неодноразово намагалася внести зміни та відмовитися від переведення годинників. Питання залишається відкритим. Відомо, що дворазове переведення годинника також застосовується приблизно у 70 країнах світу. А ще 135 країн відмовилися від такого заходу або ніколи до нього не вдавалися.

Стрибки в часі та їх наслідки

Противники переведення годинників вважають, що стрибки в часі негативно впливають на організм людини. Вони звертають увагу на порушення біоритмів, зниження працездатності громадян, а також погіршення їхнього самопочуття загалом.

Автоматична зміна часу

Зараз майже всі годинники автоматично переходять на зимовий чи літній час – тому що виробники встановлюють цю функцію у заводських налаштуваннях. Таким чином, якщо телефон, комп'ютер, планшет або інший пристрій підключено до Інтернету, не потрібно буде вручну переводити годинники - час синхронізується самостійно.

Читайте також: З понеділка знову у школу: відомо, де на Закарпатті діти повернуться за парти 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!