1. Новини Закарпаття
  2. >

Дикі, вільні але під наглядом: в об'єктив фотопасток потрапляють, не аби які кадри мешканців лісів Закарпаття (ФОТО)

15.02.2024 14:21 Суспільство Лайт

Для збору інформації використовуються сучасні технології, зокрема фотопастки, що сприяють отриманню більш точних даних.

Для збору інформації використовуються сучасні технології, зокрема фотопастки, що сприяють отриманню більш точних даних.

Збереження дикої природи та її видів - важлива складова екологічної стабільності. Однак, вона є завданням, що вимагає постійного нагляду та моніторингу.
Пише Національний природний парк "Синевир".

"Фотопастки, які використовуються НПП «Синевир» в рамках моніторингу, є надзвичайно ефективним і чутливим інструментом для вивчення поведінки та пересування тварин. Їх перебування на території парку, дозволяє отримати певну кількість фотографій та відеоспостережень, що не лише фіксують присутність хижаків, але й надають унікальні дані про їх рухи, споживання та взаємодію з іншими представниками фауни", - йдеться у повідомленні. 

Інспектори державної охорони ПНДВ особливу увагу приділяють таким видам як: олень, лисиця, вовк, кабан, ведмідь та рись, які є ключовими складовими екосистеми національного парку.

"Результати моніторингу свідчать про стійку та збережену популяцію цих видів, а також вказують на деякі територіальні зміни та інші аспекти їх існування", - зауважують працівники Нацпарку. 


Читайте також:  Цей засіб лікує, а може звести і в могилу: закарпатська бабуся готує настій з мухоморів і не має проблем зі здоров'ям