1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Руйнування за руйнуванням: на Закарпатті земля йде з-під ніг у великих масштабах (ФОТО)

1583
Суспільство Закарпаття

У регіоні фіксують потужні зсувні процеси у різних районах.

Руйнування за руйнуванням: на Закарпатті земля йде з-під ніг у великих масштабах (ФОТО)

Земля здригається від потужних зсувних процесів у результаті масових рубок і паводку, що наразі проходять в області. У різних населених пунктах цьогоріч вже зафіксовано ряд зсувів грунту. І, це ще, як відзначають екологи, без наслідків від дії ВЕС, якими планують забудувати гірські полонини. Про це ми писали у попередніх публікаціях.

Відзначмо, один із масштабних зсувів грунту було зафіксовано в січні нового року у Тячівському районі. Стихія завдала лиха на території Мокрянського лісництва у селі Красна.

Про зсув ґрунту у своєму фейсбуці розповів глава Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Як зауважили на той час у ДП "Ліси України", причиною зсуву стали потужні опади упродовж кількох днів. Наслідками опадів у регіоні стали нищівні паводки та серйозне розм'якшення ґрунтів.

У результаті нищівного зсуву було пошкоджено сотні дерев у цьому районі.

Що стосується зсуву ґрунту у селі Красна, то місцеві екологи та жителі вбачають, окрім істотних опадів, що зумовили такі наслідки, ще й проблему із масовими рубками. За останній період, на території лісництва, кажуть, було зрубано сотні дерев, у тому числі і пралісів, які зміцнювали ґрунт своїм корінням багато років підряд.

Не Тячівщиною єдиною. Пізніше, після масштабного зсуву у селі Красна, де назріла потреба в евакуації частини населення й довелось перекривати дорогу, новий катаклізм уже стався в гірському районі області. Черговий зсув ґрунту у лютому зафіксовано у Рахівському районі. Земля "пішла" з-під ніг в урочищі "Гукшір". У результаті зсуву на місцеву дорогу зійшло орієнтовно 200 куб. м землі. 

Сільською радою одразу почали здійснюватись невідкладні роботи із ліквідації наслідків зсуву, а людей застерегли не проїжджати аварійним відрізком дороги.

2 січня цього року у Рахові теж зафіксовано зсув грунту на одній з вулиць. На щастя обійшлося без руйнувань господарських об'єктів та дорожнього полотна.

І ось, 12 лютого цьогоріч, у цьому районі укотре почав "повзти" грунт. Рух породи зафіксували на території Ясінянського лісомисливського господарства.

Як повідомили на сторінці ДП "Ліси України", за попередніми даними площа зсуву складає 11,5 га. Лісівники зазначають, причиною слугують тривалі опади, які занадто розмочили ґрунт.

На щастя, ця надзвичайна ситуація не несе шкоди населенню, проте завдала збитків лісовому господарству. Було пошкоджено тисячі ялинових насаджень. Варто відзначити, що подібна проблема, що стосується укріплення грунту у межах лісового масиву, сталась також на території Мокрянського лісництва. В обидвох випадках, разом із грунтом, зсунулись хвойні дерева, які не здатні своїм корінням втримувати вологу у порівнянні з насадженням бука та дуба (а їх останнім часом вирубують в незліченних масштабах)

Нижче на фото можна побачити наслідки зсуву на території Ясінянського лісомисливського господарства

Тим часом в області борються й далі із наслідками негоди через відлигу.

Відзначмо, унаслідок опадів і відлиги на Закарпатті 11 лютого залишаються підтопленими 690 га сільськогосподарських угідь на території Берегівського та Хустського районів.

Про це повідомляють на сторінці головного управління ДСНС України у Закарпатській області.

Також підтоплені:

автодорога місцевого значення між селами Великі Ком'яти – Шаланки (шар води – 30-40 см, протяжність 100 метрів), рух перекрито, об'їзд здійснюється через селище Вилок;

автодорога місцевого значення між селами Тисаагтелек - Малі Геєвці (шар води 30-35 см, протяжність до 200 метрів), рух автотранспорту ускладнений.

13 дворогосподарств у Тячівському районі. Впродовж доби та всю ніч рятувальники ДСНС та фахівці місцевих пожежних команд відводили воду з території приватних домоволодінь та об’єктів інфраструктури у Хустському, Рахівському, Мукачівському та Тячівському районах.

Читайте також: на Перечинщині підтоплено ромський табір. Стихія бере у полон місцеві дороги.

Читайте також: На фоні грипу та ГРВІ закарпатців штурмує не менш небезпечна хвороба: що кажуть медики? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber