1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На фоні грипу та ГРВІ закарпатців штурмує не менш небезпечна хвороба: що кажуть медики?

1642
Суспільство Закарпаття

У регіоні бушують грип, ГРВІ та ще одна небезпечна недуга.

На фоні грипу та ГРВІ закарпатців штурмує не менш небезпечна хвороба: що кажуть медики?

У різних районах на Закарпатті фіксують поширення грипу серед населення. У ряді громад запровадили карантин в зв'язку зі зростанням чисельності хворих серед дітей.

Наразі, дистанційку в освітніх закладах уже введено в шести громадах: Ужгородській, Мукачівській, Берегівській, Іршавській, Рахівській, Виноградівській.

Найперше, на карантин зачинили освітні заклади Мукачівської ТГ. Про це повідомили на офіційній сторінці Мукачівської міськради. Пізніше дистанційку було впроваджено в школах Ужгородського району. Карантин в освітніх закладах запровадили з 5 по 9 лютого. Наразі в школах Ужгорода й Берегова дистанційний режим навчання, продовжили терміном до 16 лютого.

За офіційними даними в обласному центрі Закарпаття зареєстровано з початку року 2066 випадків захворювань ГРВІ, 9 випадків COVID -19 та 14 випадків грипу типу А.

"Продовжується щоденний моніторинг, наступної п’ятниці комісія збереться знову", - йдеться у повідомленні міськради.

Як інформують у Берегівській міській раді, відбулося засідання комісії ТЕБ та НС. Так, за інформацією медиків ситуація по загальній захворюваності на ГРВІ залишається критичною. Відтак, у зв’язку з цим було вирішено всі школи Берегівської територіальної громади на наступний тиждень (12-16 лютого) залишити на дистанційній формі навчання.

Садочки громади залишаються функціонувати у звичайному режимі з посиленим контролем за станом здоров'я дітей, яких приводять у заклад освіти.

Наступної п’ятниці,16 лютого, комісія засідатиме знову й про її рішення також буде повідомлено додатково.

Та не тільки грип й ГРВІ косить жителів Закарпаття. Медики інформують і про не менш небезпечне захворювання серед дітей та дорослих.

Наразі це захворювання фіксують у Тур'я-Реметівській громаді на Перечинщині. Про це інформує сімейний лікар Максим Штимак.

- Недавно на території нашої громади було виявлено один випадок менінгококового менінгіту... 

Всі необхідні заходи з локалізації та ліквідації інфекції були здійснені у співробітництві з Перечинським відділом санітарно-епідеміологічної служби. Наразі санітарно-епідеміологічна ситуація стабільна.

Зазвичай першими симптомами менінгіту є підвищення температури, головний біль та ригідність (збільшення тонусу) потиличних м'язів. До інших поширених симптомів належать:

• нудота,

• блювання

• висип темно-червоного кольору на шкірі, що не блідне при натисканні

• фотофобія або світлобоязнь (хвороблива чутливість ока до світла),

• зміни психічного стану (розгубленість).

На відмінну від дітей старшого віку, новонароджені та немовлята відносяться до групи підвищеного ризику розвитку бактеріального менінгіту. 

Найбільш поширеними симптомами менінгіту у малюків є дратівливість, блювання, втрата апетиту, спад активності. Крім того, лікарі завжди оглядають стан великого тім'ячка та перевіряють рефлекси для діагностики причини захворювання у дітей. Якщо ви помітили один із перерахованих вище симптомів у свого малюка, негайно проконсультуйтеся із лікарем.

Симптоми бактеріального менінгіту можуть розвиватися раптово та миттєво, а можуть і з'явитися через кілька днів (у більшості випадків, протягом 3-7 днів після зараження збудником).

"Пізніше можуть розвиватися і такі небезпечні симптоми менінгіту, як судоми чи кома. Тому кожен, хто помітив у себе симптоми менінгіту, повинен якнайшвидше звернутися до лікаря", - зазначає Максим Штимак.

Читайте також: Прогнозують підйом тарифів: у скільки обійдеться кіловат електроенергії закарпатцям й від чого це буде залежати? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber