1. Новини Закарпаття
  2. >

Паперовий стаж у трубу?: у ПФУ пояснили чому українцям відмовляють у зарахуванні стажу з книжки

11.02.2024 22:29 Суспільство ВАЖЛИВО

В Українців можуть виникнути проблемі при виході на пенсію, якщо частина стажу знаходиться лише в паперовій трудовій книжці.

В Українців можуть виникнути проблемі при виході на пенсію, якщо частина стажу знаходиться лише в паперовій трудовій книжці.

Українцям, які завантажили скан-копії своєї паперової трудової книжки на портал Пенсійного фонду, нерідко відмовляють у зарахуванні страхового стажу, що записаний у цій книжці.

Чому так може статися, розповіла начальниця ГУ ПФУ у Донецькій області Наталія Рад, інформує "Хвиля".

Для того щоби вчасно вийти на пенсію, українцям потрібно мати необхідну кількість років страхового стажу. Стаж, зароблений громадянами із січня 2004 року, міститься в Електронному реєстрі застрахованих осіб. А ось стаж до цієї дати можна взяти тільки з паперової трудової книжки працівника.

Відскановану та завантажену на портал копію паперової трудової книжки потім оцифровують, і вона з'являється в особистому кабінеті користувача на порталі ПФУ. Проте нерідко так трапляється, що дані з трудової не заносяться на портал, а замість них з'являється напис "відхилено" або "скасовано виконання". Це означає, що або скан-копії завантажені неправильно, або в самій трудовій виявлено якісь неточності.

"Якщо статус обробки "відхилено" або "скасовано виконання", документ не оброблено. Причини скасування можуть бути різними, зокрема недотримання вимог до сканованих документів, невідповідність прізвища, імені, по батькові тощо", - пояснила Наталія Рад.

Якщо просто копії завантажені неправильно, то перезавантажити їх буде нескладно. А ось якщо виявлено помилку в особистих даних, то в кожному окремому випадку майбутньому пенсіонерові доведеться "попітніти", збираючи довідки та підтвердження, що це його трудова книжка, і що в ній записано його трудовий стаж.

Утім, навіть якщо із завантаженими копіями трудової книжки все гаразд, її цифровий варіант не з'явиться на порталі одразу ж. Закон відводить для цього цілий місяць. Хоча зазвичай копії паперових документів у ПФУ обробляють швидше - приблизно за два тижні, каже чиновниця.

Читайте також: З 1 січня змінилися правила виходу на пенсію

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!