1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Не поспішайте їх викинути": як господині використовують картопляні очистки в своєму побуті

134
Суспільство Закарпаття

Багато господарок не поспішають викидати картопляні очистки, оскільки знають кілька способів їх використання. Виявляється, вони дуже корисні під час прибирання та догляду за садом та городом.

"Не поспішайте їх викинути": як господині використовують картопляні очистки в своєму побуті

Добриво

Очистки від картоплі зазвичай вирушають у відро для сміття, але при правильному використанні вони можуть скласти конкуренцію мінеральним і органічним добривам. Вони збагачують ґрунт повітрям, борються з садовими шкідниками, підвищують рівень гумусу в ґрунті та обмежують зростання бур'янів, пише TODAY.UA.

Крім того, що картопляні очистки є добривом, вони ще й є багатим джерелом крохмалю, якого потребують деякі рослини, наприклад чорна смородина.

Загоєння ран

Очистки картоплі мають протимікробні та загоювальні властивості. Завдяки цьому шкірки овочів здатні запобігти розвитку бактерій та грибків та сприяють загоєнню ран та опіків. Потрібно просто прикласти сиру шкірку картоплі до пошкодження на шкірі на кілька хвилин.

Проти старіння шкіри

Картопляна шкірка зволожує шкіру та насичує її антиоксидантами, тим самим зменшуючи зморшки та захищаючи дерму від шкірних інфекцій. Можна просто протирати обличчя сирими очистками лише один раз на день. Або ж подрібнити їх блендером, додати інші натуральні інгредієнти та отримати чудову живильну маску.

Від плям

Якщо на одязі з'явилася жирна пляма, то можна позбутися її за допомогою картопляної шкірки. Потрібно просто потерти забруднення та залишити на 15 хвилин. Після річ потрібно випрати звичним способом.

Для сантехніки

Якщо змішувачі на кухні або у ванній кімнаті втратили свій початковий блиск, картопляні очистки також будуть корисними. Потрібно відполірувати шкіркою поверхні кранів та раковини, після чого змити водою. Сантехніка блищатиме, ніби її зовсім недавно купили.

Читайте також: Пропадає худоба й чотирилапі: у селах Закарпаття повідомляють про напади лютих "мисливців" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber