1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Шахтарський ліс ще вам відплатить": на Закарпатті масово ріжуть усе підряд

871
Суспільство Новини Ужгорода

У регіоні продовжують масові рубки в лісах, не залежно від застережень екологів.

"Шахтарський ліс ще вам відплатить": на Закарпатті масово ріжуть усе підряд

Останнім часом в мережі Фейсбук поширюють ряд дописів, відео й фотодокпзів, як у різних районах області відбуваються потужні зсувні процеси грунтів. Насамперед, стихійне лихо пов'язане з погодніми умовами, а саме - рясними дощами, які пройшли в регіоні минулого місяця й далі продовжують набирати масштабів. Відзначмо, потужний зсув грунту у січні цього року було зафіксовано в селі Красна. Рух породи тривав майже тиждень, виникала загроза евакуації частини населення. 

У результаті зсувного процесу ґрунту в районі назріла необхідність перекриття місцевих доріг та річок. Додамо, що у результаті нищівного зсуву було пошкоджено сотні дерев у Тячівському районі.

Що стосується зсуву ґрунту у селі Красна, то місцеві екологи та жителі вбачають, окрім істотних опадів, що зумовили такі наслідки, ще й проблему із масовими рубками. За останній період, на території лісництва, кажуть, було зрубано сотні дерев, у тому числі і пралісів, які зміцнювали грунт своїм корінням багато років підряд.

Цими днями черговий зсув грунту зафіксували у Рахівському районі.

За офіційним повідомленням місцевої влади, зсув ґрунту стався по вулиці Довбуша в урочищі "Гукшір". За офіційним повідомленням ГУ ДСНС України в Закарпатській області, в результаті зсуву на місцеву дорогу зійшло близько 200 куб. м землі. Рух автомобілів цією дорогою довелось призупинити на момент аварійної ситуації.

Ліс вирубують у всіх районах й "по чорному"

Наразі, вирубки люди фіксують практично у всіх населених пунктах. У свою чергу потужні опади підмивають місцеві дороги й призводять до зсувів та селів на територіях лісництв у громадах.

Рубають та ріжуть здорові дуби й буки, ялину, березу, яких за останній період у межах громад залишилось не так і багато. Водночас, як обурюються жителі у громадах, санітарні рубки здебільшого ідуть за планом "зрубати чим більше здорових дерев" замість тих, що і дійсно пошкоджені і потребують ліквідації.

На разі про рубку в значних масштабах повідомляють на Ужгородщині, а саме, у Великоберезнянській громаді. Як інформують очевидці, рубку влаштували у селі Кострино. За день там ріжуть до 10 вантажівок, деревину везуть різати на дошки, а згодом будматеріал відправляють в Ужгород. Більше деталей за посиланням: https://t.me/zakarpattya24/26077?single.

Нищівну рубку здорових дерев цими днями зафіксували в "шахтарському лісі" в Ужгородському районі.

Варварські дії стосовно таких рубок уже почали обговорювати в мережі Фейсбук.

Люди пишуть, що цей ліс особливий, його необхідно зберегти для нащадків. До того ж із цим лісом пов'язана багата історія, що колись у цьому районі була споруджена вугільна шахта. Зелений ліс виріс, як йдеться в одному із повідомлень, на вугільних пластах, що утворились після пожежі на тій самій шахті. Люди пригадують, що пожежу ліквідовували значний період і в решті, вогонь вдалось погасити. 

В коментарях пишуть, мовляв подібні злочинні дії з вирубуванням дерев на території зелених масивів Ужгорода, наразі проходять у різних локаціях міста. За словами екологів "санітарно" зрізають усе по кругу. Тим часом, з боку влади не приймають ніяких мір щодо цього.

Читайте також: Епідпоріг в області перевищено: чи є потреба відправляти на карантин учнів усіх освітніх закладів Закарпаття? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber