1. Новини Закарпаття
  2. >

Не вистачає солдатів і боєприпасів: критична ситуація на фронті виснажує військових

08.02.2024 14:42 Суспільство ВАЖЛИВО

У США зробили тривожну заяву про ситуацію на фронті, яка стала критичною. Вказано, що ЗСУ гостро не вистачає солдатів та боєприпасів.

У США зробили тривожну заяву про ситуацію на фронті, яка стала критичною. Вказано, що ЗСУ гостро не вистачає солдатів та боєприпасів.

Про проблеми, які виникли у ЗСУ, повідомило провідне американське видання The Washington Post. Відмічено недостатню кількість піхоти, що спровокувало небезпечну динаміку на лінії зіткнення.

З'явилася інформація, яку анонімно надали українські військовослужбовці – командири та солдати. Важливо забезпечити поповнення армійських лав – відчувається серйозний дефіцит особового складу.

Командир одного з батальйонів механізованої бригади на сході України повідомив, що в його підрозділі менше 40 піхотинців, тоді як необхідно щонайменше 200. Сили нерівні, бо російські окупанти продовжують атакувати позиції наших захисників. Аналогічні відомості надав командир піхотного батальйону іншої бригади.

За даними джерел WP, підготовка новобранців є недостатньою, але на полі бою потрібне підкріплення. Перед військовими командирами стоїть дилема – чи відправляти на передову людей, які поки що не мають необхідних знань.

Один з опитаних військовослужбовців назвав ключовою проблемою саме нестачу людей, він поки що не бачить позитивної перспективи. Якщо ситуація найближчим часом не зміниться, рашисти можуть отримати перевагу.

"Це закінчиться великою кількістю смертей, глобальним провалом. І, швидше за все, я думаю, фронт десь обвалиться, як він обвалився для ворога в 2022 році у Харківській області", - цитує The Washington Post своє джерело у ЗСУ.

Ще одна складність – у дефіциті зброї та боєприпасів. Ситуацію на фронті погіршують проблеми з ротацією. Бійцям потрібен відпочинок та заміна – вони виснажені фізично та психологічно, але заміни немає, тому доводиться залишатися на позиціях. Також потрібно враховувати постійні обстріли з боку ворога та погані погодні умови.

"Їхній бойовий дух падає, вони хворіють або отримують обмороження. Вони виснажуються. Їх нікому замінити. Фронт тріщить. Фронт розвалюється", - зазначив один з комбатів.

У США заявили про критичну ситуацію у ЗСУ: на фронті не вистачає солдатів та боєприпасів

Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний ініціював призов до армії ще близько півмільйона чоловіків. Проте проти їхньої мобілізації виступив президент Володимир Зеленський. Він звернув увагу на фінансові проблеми – таку кількість новобранців треба підготувати, видати їм все необхідне, а також забезпечити грошове забезпечення. Тому глава держави поки що не бачить можливості посилювати призов.

Читайте також: Операція СБУ на Закарпатті: правоохоронці викрили продаж зброї та вибухових речовин (ФОТО)