1. Новини Закарпаття
  2. >

Електронні військові квитки та можливість дистанційно реєструвати шлюб: нововведення у "Дії"

08.02.2024 14:36 Суспільство ВАЖЛИВО

У “Дії“ з'являться військові квитки, а також можливість реєструвати шлюб, - Мінцифри.

У “Дії“ з'являться військові квитки, а також можливість реєструвати шлюб, - Мінцифри.

У Мінцифри зробили заяву про нововведення, які запровадять у "Дії". Глава відомства Михайло Федоров повідомив про запровадження на цій платформі військових квитків, а також можливості реєструвати шлюб.

У “Дії“ з'являться військові квитки, а також можливість реєструвати шлюб, - Мінцифри - today.ua

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернув увагу на зміни в українському суспільстві. Вказано, що до нього звертається кожне міністерство, яке планує запуск нових послуг. Можна помітити, що цифровізація стала поп-культурою: "Digital First стало релігією чиновників", - наголосив IT-експерт.

Федоров дав зрозуміти, що робота над цифровізацією мобілізаційних процесів продовжується. Він натякнув на новацію з військовими квитками, які давно пропонували зробити електронними. Про це, зокрема, зазначено у новому законопроекті про мобілізацію, який розглядає Верховна Рада.


"Є певна логіка. Поки не можу її спойлерити. Скажімо так, це може бути військовий квиток у "Дії". Однак, найімовірніше, його не буде. Зараз ми працюємо над цим проектом окремо. Це питання поки що опрацьовується. Буде правильно, якщо Міноборони першим анонсує новину у цьому напрямі", - заінтригував міністр.

За словами Михайла Федорова, громадяни України зможуть дистанційно реєструвати шлюб – це також стане однією з послуг, які надає "Дія". Інноваційну функцію буде запущено найближчим часом. Причому вона стане справжнім проривом не лише для нашої країни, а й для інших:

"Можна буде просто одружитися в "Дії" з відео, це буде також досить технологічно. Там буде багато цікавих елементів цього процесу. І це буде унікально для всього світу".

Послуга стане в нагоді військовослужбовцям, які можуть не мати можливості традиційно одружитися. Передбачено кілька етапів верифікації, щоб підтвердити особи нареченого та нареченої.

У “Дії“ з'являться військові квитки, а також можливість реєструвати шлюб, - Мінцифри

Нагадаємо, що "Дія" є електронним сервісом державних послуг, який розробило Мінцифри. Платформу – веб-портал і програму - запустили чотири роки тому, у 2020-му. Українці отримали доступ до багатьох послуг, що сприяє зменшенню бюрократії.

Читайте також: Українці по-новому платитимуть за комуналку: уряд оприлюднив оновлений механізм