1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Другий хліб" стає дешевшим: ціни на популярний і незамінний овоч починають знижуватись

82

В Україні вперше з жовтня подешевшав популярний овоч.

"Другий хліб" стає дешевшим: ціни на популярний і незамінний овоч починають знижуватись

В Україні ціни на картоплю вперше знизилися з другої половини жовтня 2023 року. Однією з причин стало значне зниження торгової активності на ринку картоплі. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Вони зазначили, що збільшення пропозиції картоплі вже негативно позначилося на цінах в даному сегменті.

«Якщо з другої половини жовтня 2023 року фермери практично щотижня підвищували ціни на картоплю, то вже сьогодні більшість виробників змушені переглядати ціни на дану продукцію в бік зниження», – йдеться у повідомленні.

Так, станом на 6 лютого, картоплю продавали по 16-22 грн/кг ($0,43-0,59/кг), що в середньому на 11% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Аналітики додали, що ще наприкінці минулого тижня пропозиція картоплі на ринку України значно збільшилася, оскільки фермери, які раніше утримувалися від продажів в очікуванні подальшого зростання цін, почали розпродавати наявні обсяги цієї продукції. Таке рішення виробники ухвалили через стрімке погіршення якості картоплі в сховищах.

Експерти пояснили, що господарства, які мають у своєму розпорядженні запаси якісної продукції, з продажами не поспішають, оскільки впевнені, що попит на картоплю активізується ближче до кінця лютого.

Аналітики зауважили, що зараз ціни на картоплю в Україні в середньому у 2,9 раза вище, ніж в аналогічний період 2023 року.

Раніше писали, на початку листопада ціни на картоплю зросли до 8-12 грн/кг ($0,22-0,33/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці попереднього робочого тижня.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Мінагрополітики, значного підвищення цін на основні продукти «борщового набору» у цьому сезоні очікувати не варто.

Читайте також: Закарпатців просять не хвилюватися, відключення планові: відомо хто і на скільки залишиться без світла 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber