1. Новини Закарпаття
  2. >

Викликають хвороби та безсоння: названо домашні “зелені улюбленці”, яких варто уникати

07.02.2024 23:52 Суспільство Актуально

Ці, на перший погляд безневинні рослини можуть завдати вам чималої шкоди.

Ці, на перший погляд безневинні рослини можуть завдати вам чималої шкоди.

Цікаво, але вибір кімнатних рослин може вплинути на режим сну людини і навіть сприяти розвитку деяких хвороб. Пропонуємо дізнатися, яких "зелених улюбленців" краще тримати подалі від свого будинку.

Домашні рослини відомі своєю здатністю очищати повітря, але деякі з них можуть бути небезпечними. Їхнє листя виділяє шкідливі речовини, що і призводить до проблем. Які квіти не варто нести у свою оселю?

Хлорофітум

Це популярна рослина, яка є у будинках багатьох українців. Вона невибаглива у догляді і виглядає дуже симпатично. І хоча хлорофітум чудово справляється з очищенням повітря, іноді в його листі можуть міститися спори плісняви, які викликають алергію та проблеми з диханням. А алергія може порушити сон та сприяти розвитку більш серйозних хвороб.

Фікус

Це декоративне дерево виділяє речовини, які можуть викликати подразнення шкіри та проблеми з диханням. І тривалий вплив може стати причиною розвитку респіраторних захворювань, появи безсоння та погіршення стану людей, які страждають на астму.

Епіпремнум золотистий

Ця рослина здатна очищати повітря, але при попаданні в організм вона токсична. Якщо маленька дитина або тварина її проковтне, то це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Спатіфілум

Ця квітка підкорила людей своїм елегантним зовнішнім виглядом. Але вона сприяє зростанню плісняви у навколишньому ґрунті, що викликає алергічні реакції та проблеми з диханням, а згодом погіршує якість сну.

Читайте також: Джерело інфекції не було встановлено: на ЗАкарпатті почастішали випадки сказу у тварин 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!