1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Можливі підтоплення та зсуви: закарпатців попереджають про опади та підвищення води у річках

71
Суспільство Закарпаття

На річках області очікується відновлення підвищення рівнів води.

Можливі підтоплення та зсуви: закарпатців попереджають про опади та підвищення води у річках

Попередження про небезпечні гiдрологiчні явища

 Як повідомив Закарпатський обласний центр з гідрометеорології, починаючи з вечора 7 лютого та протягом 8-11 лютого по Закарпатській області очікується тепла, дощова погода, значні дощі, на високогір"ї переважно мокрий сніг з дощем. 

На річках області, на фоні високої водності, очікується відновлення підвищення рівнів води (над рівнями на 8 год. 7 лютого):

  • - на більшості річок на 1.0-1.5 м, вихід води на заплаву р.Латориця-м.Мукачево, м.Чоп (утримання та збільшення шару води на заплаві міждамбового простору), р.Стара-с.Зняцьово, р.Уж- с.Зарічево та м.Ужгород (І рiвень небезпеки - жовтий);
  • - на р.Тиса на 2.0-3.0 м, вихід води на заплаву м.Рахів, м.Тячів, м.Хуст (І рiвень небезпеки - жовтий);
  • - в нижній течії р.Теребля можливі початкові підтоплення в смт. Буштино (ІІ рiвень небезпеки - помаранчевий);
  • - в нижній течїї р.Боржава на 1.0-1.2 м, утримання та збільшення шару води на заплаві; можливе затоплення присадибних ділянок в селах Ком’яти, Сільце;
  • - затоплення сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Кам’янське, Великі Ком'яти, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник, Вільхівка, автодоріг Шаланки – Великі Ком’яти, Ком'яти-Заріччя, с.Грябля-с.Вільхівка (ІІ рiвень небезпеки - помаранчевий).

Очікується формування значного місцевого та схилового стоку з затопленням понижених місць, особливо в населених пунктах внаслідок захаращення русел потічків та водовідвідних канав, утворення локальних селів та зсувів перезволоженого ґрунту (ІІ рiвень небезпеки - помаранчевий).

Розвиток синоптичної ситуації буде уточнюватись.

Читайте також: “Від неї залишилася лише голова”: відомо, хто тримає у страху мешканців кількох сіл на Закарпатті 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber