1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Руйнації потужної сили: на Закарпатті — зсув ґрунту у різних районах

1984
Суспільство Закарпаття

В області вже укотре фіксують масштабний зсув ґрунту через погодні умови.

Руйнації потужної сили: на Закарпатті — зсув ґрунту у різних районах

Останнім часом у регіоні у різних районах продовжують спостерігати жахливу картину в результаті підтоплень через дощі й танення снігу. Жорсткими наслідками погодніх умов стають масові зсуви та селі. Найбільше страждають гірські райони.

Відзначмо, 26 січня у Тячівському районі Закарпатської області стався зсув ґрунту, загальною площею – 10,5 гектара. На той час повідомлялося, що минулося без загрози для жителів. Водночас порода продовжила рухатись, внаслідок чого населення почали готувати до імовірної евакуації.

Про зсув ґрунту у своєму фейсбуці розповів глава Закарпатської ОВА Віктор Микита. Він о 18:47 зазначив, що на місці всі необхідні служби виконують свою роботу. Також залучені техніка та особовий склад, зокрема фахівці-геологи.

Віктор Микита уточнив, що зсув ґрунту стався у Дубівській громаді. Сталося це у межах території лісового фонду Краснянського лісництва Державного підприємства "Мокрянське лісомисливське господарство".

Підготовлено техніку й особовий склад ДСНС, ЛМГ і громади для ліквідації можливих наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, – зазначив глава ОВА.

Як зауважили на той час у ДП "Ліси України", причиною зсуву стали потужні опади упродовж кількох днів. Наслідками опадів у регіоні стали нищівні паводки та серйозне розм'якшення ґрунтів.

У результаті зсувного процесу ґрунту в районі назріла необхідність перекриття місцевих доріг та річок. Додамо, що у результаті нищівного зсуву було пошкоджено сотні дерев у Тячівському районі. 

Що стосується зсуву ґрунту у селі Красна, то місцеві екологи та жителі вбачають, окрім істотних опадів, що зумовили такі наслідки, ще й проблему із масовими рубками. За останній період, на території лісництва, кажуть, було зрубано сотні дерев, у тому числі і пралісів, які зміцнювали грунт своїм корінням багато років підряд.

Наразі, вирубки люди фіксують практично у всіх населених пунктах і це є однією з найбільших проблем сьогодення, відзначають екологи. Найбільш згубно впливають масові рубки у заповідних зонах із рідкісними рослинами й червонокнижними звірями.

Природа б'є бумерангом

Новий зсув ґрунту в області зафіксовано вже у Рахівському районі. За офіційним повідомленням місцевої влади, зсув ґрунту стався по вулиці Довбуша в урочищі "Гукшір". Сільською радою здійснюються невідкладні роботи щодо ліквідації наслідків зсуву.

Громадян просять обмежити пересування по даному напрямку доки ситуація є аварійною.

Як повідомили в ГУ ДСНС України в Закарпатській області, в результаті цього зсуву на місцеву дорогу зійшло орієнтовно 200 куб. м землі. Розпочалися   роботи з розчищення проїжджої частини, а бійці місцевої пожежної команди с. Видричка залучаються для розкрижування дерев.

Нагадаємо, 2 січня цього року у Рахові теж зафіксовано зсув грунту на одній з вулиць. На щастя обійшлося без руйнувань господарських об'єктів та дорожнього полотна.

Масштабний зсув грунту у 2023 році відбувся у селі Абранка Мукачівського району.  Зсувом було знищено літню кухню та частково пошкоджено стайню. Обійшлося без людських жертв та травмованих.

220 гектарів полів, 19 січня минулого року, підтоплено у Великих Ком'ятах на Виноградівщині. Тоді ж, внаслідок опадів в Ужгороді водою залило 11 дворогосподарств та підвальних приміщень. На Берегівщині підтопило дорогу.

Опади, що тривали у регіоні дві доби у січні 2024-го року, спричинили підтоплення автодоріг у багатьох населених пунктах.

Читайте також: На Закарпатті вандали взялися підпалювати білборди із вітряками: що пишуть в мережі Фейсбук? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber