1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Домашні улюбленці за 80 000 грн: відомо, скільки закарпатці готові віддати за "пухнасті емоції"

95
Суспільство Закарпаття

Яких же тварин найчастіше купують і продають закарпатці та яких незвичних улюбленців заводять мешканці області.

Домашні улюбленці за 80 000 грн: відомо, скільки закарпатці готові віддати за "пухнасті емоції"

Зараз багато наших краян вирішують завести у господарстві нових улюбленців, активно купуючи курчат, поросят, козенят… і не тільки. Останнім часом багато хто мріє мати поруч із собою хорошу породисту віддану собаку, або ж кота із родоводом, чи навіть черепаху, жабу… чи екзотичну рептилію.

Про це пише "Карпатський об'єктив".

Свині, коні, корови

Варто одразу наголосити, що якщо колись майже кожна сільська закарпатська родина мала у господарстві кабанчика, то зараз наші земляки не надто активно торгують поросятами. Однак оголошень із пропозиціями придбати свиней найрізноманітніших порід достатньо. Найбільше – з Хустщини та Тячівщини.

У середньому вартість п’ятитижневого кабанчика – від 3 тисяч гривень. «Карпатський об’єктив» вирішив зателефонувати за вказаними в деяких оголошеннях номерах і з’ясувати деталі.

«У мене поросята мають уже більше місяця, гарно їдять, у їжі невибагливі. Їх можна годувати як сухим, так і вареним кормом, – зазначив Михайло з Велятина. – Свинок віддаю по 3 тисячі, кабанчиків – по 3500».
«Мангалиця – одна з кращих порід. Продаю «свинчат» по 3500 гривень. Маю білих та коричневих. Усі чистокровні. Їм уже по 5 тижнів. Швидко ростуть, набирають вагу, добре їдять», – зазначила Марія з Липчі.

В’єтнамських поросят чоловік із Виноградівщини продає по 3 тисячі, породи «ландрас» у Сваляві можна купити за 3500.

Найдешевші поросята у Мукачеві – по 2500 гривень, найдорожчі ж – на Берегівщині по 5 тисяч. Дорослих свиней продають переважно, орієнтуючись на живу вагу і просять 80-100 гривень за кілограм. Свиноматки в середньому коштують 17 тисяч гривень.

Коней закарпатці збувають небагато. Найдешевше можна придбати скакуна за 30 тисяч гривень. Найдорожче – за 113. Середня ціна молодого робочого коника – 50 тисяч гривень.

Вибір корів також доволі невеликий. У Рахові можна купити за 33 тисячі гривень, у Батьові – за 27, в Ужгороді – за 31 тисячу гривень. Молода теличка на Перечинщині виставлена на продаж за 15 тисяч гривень.

Зате кіз у області є чимало. Найдешевше можна купити на Іршавщині – за 1000 гривень. В Ужгороді просять 2 тисячі, на Виноградівщині та Тячівщині – 3500, на Рахівщині – 1600.

За іспанського козилка породи «мурсия гранада» в Ужгороді просять 28604 гривні, за англо-нубійську козу у Сваляві – 18 тисяч, за козеня «ламанча» (також у Сваляві) – 1500 гривень, за дорослу – 3 тисячі, за англійських цапів у Хусті – по 5 тисяч.

Кролики, домашня птиця

Кролівництво на Закарпатті, здається, активно відроджується. Пухнастих вуханів пропонують нашим краянам дуже багато, при чому – різних порід. Найбільше їх на Хустщині. Середня їхня вартість 200 гривень.

У Мукачеві «срібне європейське» крольченя можна купити за 400-800 гривень, на Рахівщині каліфорнійців продають по 160 гривень, у Хусті строкачів – за 500 гривень, а «французьких баранів» – від 200 до 1500 гривень.

Серед домашньої птиці великим попитом користуються індички. Найдешевше самицю можна купити за 600 гривень у Хусті.

«Маю вдома 200 індичок. Стільки мені не потрібно. Віддаю дешевше за інших. Дехто за самицю просить 800-1000 гривень, за самця – 1200-1500. Індичатка ж у мене по 70 гривень. Мені ж важко прогодувати таке велике ґаздівство. Та й гроші потрібні», – стверджує господиня Олена.

Фазанів у Буштині продають по 700 гривень, гусей у Минаї – за 1500, за молоду домашню курку у Тереблі просять 260 гривень, добових індичат у Мукачеві можна купити по 100 гривень, голубів у Хусті – так само. Качки шипуни на Тячівщині коштують 350 гривень, на Виноградівщині – 200. Індокачки у Хусті по 300 гривень, у Мукачеві – 1000.

Курчата на Виноградівщині від 55 гривень, бройлери на Мукачівщині – від 75. Молоді кури в Ужгороді – 120 гривень, декоративні – 600. Загалом вартість курки залежно від породи може бути від 1 до 3 тисяч гривень.

Собаки, коти

Останнім часом у області стало модно утримувати вдома не безпородних тварин, а купувати саме породистих. Однак при цьому краяни доволі скупляться віддати хорошу ціну за котика чи песика. Заводчики нарікають, що прилаштувати собаку з родоводом за нормальну вартість непросто.

Алекс із Мукачева має розплідник німецьких вівчарок. За маля просить 350 євро. Зізнається, клієнти намагаються збити ціну до останнього.

«Собаки в мене з хорошим родоводом, чіповані, робочі, вакциновані з міжнародним ветеринарним паспортом. До війни активно купували у Словаччину та в Угорщину. Зараз іноземці не хочуть приїздити, а вивезти за кордон тварину сам не можу. Доводиться продавати місцевим, зменшувати вартість», – ділиться думками чоловік 

Загалом вівчарки – одні з найбільш затребуваних собак серед наших земляків. Ціни на них різняться і залежать від багатьох факторів. Без документів у середньому продають за 4-8 тисяч гривень. Із родоводом двомісячні цуценята можуть коштувати до 25 тисяч гривень. Найдорожче продають їх в Ужгороді.

Інших порід у області також багато. Скажімо, у тому ж Мукачеві цуценят самоїда продають по 3 тисячі гривень, алабаїв по 5 тисяч, померанського шпіца – по 15 тисяч, пекінесів у Іршаві – по 2500, хаскі – по 3900, акіта ану – по 10 тисяч, мастифів на Мукачівщині по 10 тисяч, ротвейлерів у Хусті по 6000, шарпея на Виноградівщині – 3500, лабрадорів по 3000, малінуа – 15 тисяч. У Сваляві за цуценятко померанського шпіца просять 10 тисяч, французького бульдога – 18 тисяч, джек расел тер’єра – 6-8 тисяч, у Перечині за добермана – 4 тисячі. Йорків у Мукачеві продають по 12 тисяч, французьких бульдогів у Рахові – по 20535, бесенджі в Ужгороді за майже 40 тисяч, той пуделів – по 26255 гривень.

Ірландського вовкодава у Берегові можна придбати за 32600 гривень, мальтійську болонку у Мукачеві – за 36 тисяч. За малюка мальтипу в Ужгороді просять 45 тисяч гривень, стільки ж вест хайленд тер’єра, за коргі – 48,7 тисяч. Але найдорожчим цуценятком виявився «Той Пудель Ред Браун» у Мукачеві – за 60 тисяч гривень.

Вибір породистих котиків зараз у області також досить великий.

Наприклад, британських кошенят у Рахові можна купити за 7500 гривень, у Чинадієві – за 4500, у Мукачеві – за 2 тисячі, абіссинських на Берегівщині – за 16 тисяч, бенгальських в Ужгороді за більш ніж 18 тисяч, за кішечку породи «золота шиншила» у Мукачеві просять 15 тисяч, за сіамську у Білках 2500 гривень, за шотландську висловуху у Грушові 5500. Найдорожче кошеня – породи «мейн-кун». Його продають у Чопі за 27 тисяч гривень.

Екзотичні тварини

Є на Закарпатті не лише домашні, але й чимало доволі екзотичних улюбленців. І їх активно купують та продають наші земляки.

Для прикладу, в Ужгороді можна купити шиншилу за 2900 гривень, черепаху – за 2 тисячі, чилійську білочку – за 200 гривень, морську свинку – за 400, скелястих папуг – за 10 тисяч, равликів – по 20 гривень.

За молодих поні на Берегівщині просять 16848 гривень, за ослика на Свалявщині – за 10 тисяч, за нутрій у Королеві 170 гривень, за крабів на Ужгородщині 100, за равликів у Хусті – 50, за бджіл 250 гривень, за хом’яків на Берегівщині – 40 гривень. Папуг «нерозлучників» у Виноградові продають за 500 гривень, хвилястих за 400, а «розеллу» за 3 тисячі, а «кореллу» у Рахові – за 1500. Папуга «ара» в Ужгороді коштує 80 тисяч гривень.

Можна в обласному центрі Закарпаття купити й страусів – по 12 тисяч гривень, ламу – за 68 тисяч, а також усіляких рептилій, Наприклад, парагвайську змію анаконду за 3100 гривень, гекона за 1800, полоза за 1480.

«Я продаю ящірок. Малюк агами в мене коштує 2 тисячі гривень, – зізнається власниця Анжеліка. – Утримувати таких рептилій не складно, вони безпечні. Однак потрібно мати вдома тераріум та лампи обігріву. Бородаті агами дружні і розумні».

Загалом закарпатці частіше надають перевагу в купівлі більш традиційним, а не екзотичним тваринам. Утім, здається, купити у області зараз можна абсолютно все… були б гроші на придбання та належне утримання!

Читайте також:  Голодний хижак полює в одному із сіл Закарпаття: у небезпеці малі діти

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber