1. Новини Закарпаття
  2. >

Нові правила для водіїв: що змінилось при складанні іспитів у сервісному центрі МВС

05.02.2024 16:05 Суспільство ВАЖЛИВО

Як складають іспити в сервісному центрі МВС кандидати у водії, які без автошколи навчались вдома?

Як складають іспити в сервісному центрі МВС кандидати у водії, які без автошколи навчались вдома?

Нещодавно для наших громадян з’явилась можливість пройти самопідготовку вдома та без свідоцтва з автошколи про навчання скласти іспит у сервісному центрі МВС. Такі зміни були довгоочікуваними, адже велика кількість людей чекали  на них та принципово не йшли навчатись за гроші в автошколу, адже були впевнені що зможуть опанувати теоретичні знання самостійно.
Одна частина цих людей вже успішно склали іспити з теорії та пішли вчитись до автошколи, щоб вміти добре їздити та скласти практичний іспит. Інша частина громадян віддає перевагу навчанням в автошколі.
Тож з 22 листопада минулого року по 01 лютого 2024 року, у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях для складання іспитів по самопідготовці звернулись 730 громадян, з них  майже 400 склали успішно.
Раніше для отримання посвідчення водія вивчення правил дорожнього руху в акредитованому навчальному закладі було обов’язковим. Однак тепер українці мають вибір. Тож вибір за вами, а нам важливо щоб керманичі були відповідальними та добре опанували правила дорожнього руху!
Для вивчення теоретичного матеріалу кандидати можуть використовувати як електронну, так і друковану літературу.
Ми радимо пройти навчання за допомогою онлайн-тренажера із ПДР, який  вправно функціонує на сайті Головного сервісного центру МВС, де відображені питання, які будуть на теоретичному іспиті. Під час підготовки система кожного разу дає новий перелік питань, які відбирає рандомно. Таким чином матеріал засвоюється ефективніше.
Іспит у сервісному центрі МВС триває 20 хвилин, протягом яких потрібно відповісти на 20 запитань. Допускається  2 помилки, у випадку допущення третьої – іспит не складено. Наступна спроба буде можлива не раніше, ніж через 10 днів. Важливо те, що у майбутніх керманичів є необмежена кількість спроб для складання теоретичного іспиту.
Отримати талон можливо через функціонал Е-запис або через термінал самообслуговування безпосередньо в сервісному центрі МВС.
Перелік документів для отримання послуги:

  • паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надається разом з довідкою про місце проживання);
  • ідентифікаційний номер;
  • медична довідка, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії,
  • наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії).
Кандидат у водії повинен повідомити адміністратору сервісного центру МВС, що самостійно опанував теоретичний навчальний матеріал на відповідну категорію транспортного засобу. Вартість складання теоретичного іспиту – 250 грн.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

Читайте також: До уваги автомобілістів: у Мукачеві на два дні перекрили залізничний переїзд