1. Новини Закарпаття
  2. >

Кого мобілізують у лютому і куди відправлять: що потрібно знати чоловікам

04.02.2024 11:54 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої на службу можуть бути призвані військовозобов’язані чоловіки. Будь-то з них може бути мобілізований, якщо не має відстрочки і визнаний придатним до служби. Обов’язкової мобілізації жінок на сьогодні немає.

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої на службу можуть бути призвані військовозобов’язані чоловіки. Будь-то з них може бути мобілізований, якщо не має відстрочки і визнаний придатним до служби. Обов’язкової мобілізації жінок на сьогодні немає.

Про це розповів начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, повідомляє NV.

Зауважимо, на сьогодні в Україні діють звичні правила мобілізації, допоки Верховна Рада не ухвалила новий відповідний законопроєкт. Депутати анонсували, що документ буде зареєстровано в парламенті і проголосовано в першому читанні в перший тиждень лютого.

Порядок мобілізації в Україні

За словами Фітьо, мобілізація йде за планом. Мобілізації жінок в Україні немає і не було. Призов на військову службу відбувається тоді, коли у громадянина немає відстрочки, а військово-лікарська комісія визнала його придатним або обмежено придатним.

Мобілізацію проводять ТЦК та СП. Керівники центрів уповноважують передбачених законодавством осіб проводити оповіщення серед чоловіків. Це відбувається шляхом вручення повістки, від якої не можна відмовитися чи оскаржити в суді.

Як пояснив Фітьо, громадяни України, які отримали повістки і добровільно прийшли до ТЦК, звіряють там дані, перевіряють наявність відстрочки та придатність до служби на ВЛК.

"Військовозобов'язані громадяни після отримання повістки, якщо вони з’явилися в ТЦК особисто, проходять медичний огляд та оновлюють свої військово-облікові дані. Якщо в них немає причин, передбачених законодавством для отримання відстрочки від мобілізації, їх скеровують у навчальний центр, де проходять навчання від одного місяця і, відповідно, вже потім скеровуються до своїх військових частин", – розповів речник Сухопутних військ.

Повістки про уточнення даних, проходження ВЛК можуть вручати уповноважені працівники ТЦК, керівники на роботі, домовласники та керівники ОСББ, представники органів місцевого самоврядування. Ті, хто не має права на відстрочку і визнаний придатним до служби, можуть отримати мобілізаційне розпорядження.

Читайте також: Бракує однієї норми: у Раді назвали "мінуси" законопроекту про мобілізацію 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими