1. Новини Закарпаття
  2. >

Українським пенсіонерам можуть заблокувати банківську картку: відомо у якому випадку

03.02.2024 11:58 Суспільство

У Мінсоцполітики зробили заяву щодо блокування банківських карток пенсіонерів

У Мінсоцполітики зробили заяву щодо блокування банківських карток пенсіонерів

Про це пише Today

У Мінсоцполітики пояснили інформацію про можливе блокування банківських карток українських пенсіонерів. Виявилося, що цього не робитимуть.

Нещодавно стало відомо, що в українських пенсіонерів, які отримують пенсію на банківські картки, можуть виникнути проблеми. Заступник голови Міністерства соціальної політики заявила, що якщо протягом тривалого періоду на карті немає руху коштів, її можуть заблокувати. Проте згодом у відомстві пояснили її слова.


Як повідомили у пресслужбі Мінсоцполітики, вони не можуть заблокувати банківські картки пенсіонерів.


По-перше, це суперечить українському законодавству, а по-друге, на політику банків щодо обслуговування клієнтів міністерство не може вплинути.


У відомстві зазначили, що може статися ситуація, коли пенсіонер із числа внутрішньо переміщених осіб протягом 6 місяців не користується своєю банківською карткою, на яку приходить пенсія. У такому разі пенсійні виплати продовжують йому нараховуватись, просто не поступають на його рахунок в банку.

Відновити надходження коштів на банківську картку досить легко. Потрібно звернутися до будь-якого відділення Пенсійного фонду та пройти фізичну ідентифікацію. Або зробити це в режимі онлайн.

Ми наголошуємо: картки пенсіонерам-ВПО ми не блокуємо. Однак просимо їх вийти на зв'язок і підтвердити особу, пройшовши ідентифікацію", - повідомили в Мінсоцполітики.