1. Новини Закарпаття
  2. >

"Шлунки залізні, їдять вибухові предмети": щурі й миші-мутанти в окопах військових оновили меню

02.02.2024 20:11 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Гризуни поїдають запаси їжі в солдатів і шкодять військовій техніці.

Гризуни поїдають запаси їжі в солдатів і шкодять військовій техніці.

У мережі Фейсбук продовжують розповідати про шкоду від гризунів у окопах та бліндажах українських військових. Нечисть, що оселилась поряд із воїнами, істотно шкодить запасам їжі, яку уже зберігають в найбільш недоступних місцях, військовій техніці, амуніції тощо.

З рекордним нашестям не має сил вже боротись, відзначають військові. Табуни гризунів "обчищають" усе підряд. Та за винятком звичних продуктів, що зберігають солдати на кілька місяців уперед, миші почали гризти вже навіть порох для мін. Це здавалося б зовсім абсурдним, водночас, військові діляться кадрами таких "обідів" мишей у соціальних спільнотах:

«Усе, що не сховане в метал, буде погризене. Нашестя мишей на фронті» – коментує навідник мінометної батареї 206- го батальйону 241-ї бригади ТрО ЗСУ Олександр Жуган "Єнот".

Раніше "Голос Карпат" інформував, як окопах військових, за винятком гризунів оселились ще й змії. Одна з них зняла навіть шкіру, опісля чого сховалась за дерев'яною балкою. Відео зі зміями, військові розмістили в мережі Фейсбук. Один із солдатів ще й зауважив іронічно, що мовляв "ось дружина чиясь прийшла в гості".

Відзначмо, гризуни й змії в окопах військових одна з актуальних проблем. Адже, погодьтесь, таких співмешканців нашим солдатам навряд чи потрібно. Водночас, боротись із ними подеколи навіть важче, ніж з ворогом на землі.

Що найгірше, з'їдають доволі часто миші важливу документацію українських військових і навіть запаси смаколиків - шоколад та цукерки, що сплати приберігають, аби роздати їх дітворі. Одним із таких дописів у мережі Фейсбук поділився військовий, родом із Закарпаття й виставив фото з упійманою у пастку зловмисницею. Шкода, звісно, мишу, водночас, діток ще більше, зауважив український військовий

І дійсно, з рекордним нашестям мишей, що почали докучати солдатам ще влітку та восени 2023-го важко упоратись. Буває, що і коти не справляються із ними боротись, а де не має котів, ситуація ще більш критична.

В мережі Фейсбук солдатам дають ефективні поради, як змайструвати надійні пастки для мишей. Люди радять всілякі способи. Один з дієвих методів — приманка з відра.

За ніч таким способом можна зловити чимало цих нахабних істот.

Читайте також: Закарпатці збирають лушпиння цибулі, горіха та попіл: що ж "витворяють" господарі і як воно діє? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими