1. Новини Закарпаття
  2. >

Тонни отрути в консервах: хто і як намагається отруїти українських військових

01.02.2024 16:30 Суспільство незвичайно

Минулого 2023 року в Україні перевірили близько 39 тисяч тонн консервів для ЗСУ, з яких 14% виявилися неякісними.

Минулого 2023 року в Україні перевірили близько 39 тисяч тонн консервів для ЗСУ, з яких 14% виявилися неякісними.

Українські військові протягом 2023 року отримали майже 5,5 тисячі тонн неякісних консервів.

Про це повідомив член Комісії з питань комунікацій, кадрової роботи та експертних обговорень Геннадій Кривошея, пише Укрінформ.

"Велика частина продукції, яку постачають або намагаються поставити до ЗСУ, має досить сумнівну якість самого товару. Передусім я говорю про продукти харчування. Щоб ви могли зрозуміти, від початку цього року близько 30% яєць, по яких проводилося дослідження, були повернуті Управлінням безпечності харчових продуктів. Тобто фактично це 30% товару, який не потрапив до наших військових, а був попередньо перевірений і був завернутий назад постачальникам. І таких фактів дуже багато", – розповів Кривошея.

Він підкреслив, що завдяки втручанню членів Громадської ради вдалося налагодити роботу лабораторій, які перевіряють якість продуктів, що надходять до війська.

"На сьогоднішній день проводяться дослідження по продукції, яка є обов’язковою і про яку доволі часто всі говорять – це консервовані продукти, зокрема м’ясо, риба, каші, тобто все це перевіряється. В середньому якщо ми візьмемо кількість по тоннажу, то за 2023 рік було перевірено близько 39 тисяч тонн продукції, яка є консервованою. З них 14% було завернуто, це 5433 тонни", – повідомив Кривошея.

За його словами, під час роботи з’ясувалося, що існує дефіцит інспекторів, які працюють при управлінні і військових частинах та перевіряють безпечність і якість товарів. Наразі кількість інспекторів збільшена, і це дозволить оперативніше перевіряти товари, що постачаються до війська.

Зазначимо, що з початком повномасштабного вторгнення корупція в Україні набула особливо цинічних форм. Лише за останні чотири місяці в Міноборони виявили порушень на понад 10 млрд грн.

Водночас найгучніші справи про розкрадання завершуються "відкритим фіналом". Досі на свободі перебувають і можуть продовжувати злочинну діяльність десятки корупціонерів. 

Читайте також: Зеленський намагався відсторонити Залужного, проти виступили Буданов і Сирський, - Bild