1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Бігти чи не бігти: чи ремонтують бомбосховища на Закарпатті й за якими адресами їх потрібно шукати?

154
Суспільство Закарпаття

У регіоні впорядковують бомбосховища.

Бігти чи не бігти: чи ремонтують бомбосховища на Закарпатті й за якими адресами їх потрібно шукати?

  Наразі в області нараховують 2830 укриттів. Масштабне обстеження цих споруд почали ще торік влітку. Тоді ж було виявлено певні проблеми в роботі деяких споруд захисту.

  За результатами перевірки, 3 червня на Закарпатті було виявлено більше сотні об'єктів, на той час непридатні для укриттів, 120 із них на момент обстеження були зачинені. Перевірку усіх укриттів мали здійснити до 10 червня минулого року, а у громадах мали подбати про їх готовність до експлуатації в разі необхідності.

  Нагадаємо, цьогоріч в Україні укотре постало питання з облаштування укриттів для захисту населення в громадах усіх регіонів держави, у тому числі й на Закарпатті.

  Відзначмо, цього року привели до ладу майже 3900 таких об'єктів в областях України, де можна перечекати тривожні моменти під час масованих ракетних обстрілів. Інформація про усі ці об'єкти цивільного захисту розміщена на порталі "Залізне укриття" і доступна усім українцям за посиланням.

  На офіційному порталі можна знайти інформацію, в якому стані перебувають всі укриття, чи планується їх ремонт або що на цей час уже зроблено. Також можна ознайомитись з інформацією щодо розміщення укриттів у населених пунктах найзахіднішого регіону держави, де не йдуть бойові дії, водночас теж лунають сирени під повітряних тривог.

  Зауважмо, наразі на Закарпатті облаштовано найпростіші цивільні споруди й радіаційні бомбосховища в Ужгородському, Виноградівському, Перечинському районах тощо. Більш детально із картою усіх укриттів є нагода ознайомитись за посиланням.

"Ми запускаємо сьогодні робочий портал "Залізне укриття", на якому можна постійно знайти інформацію про те, які укриття вже приведено у порядок, які буде приведено", - повідомив під час презентації міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

  За його словами, станом на сьогодні у фонді захисних споруд цивільного захисту налічується 61 803 укриття. Цього року з них привели до ладу 3891 об'єкт за 5,2 мільярди гривень. До кінця року мали завершити ремонтні роботи ще у 2956 укриттях за 1,4 мільярди гривень. 

Що стосується протирадіаційних укриттів у межах громад Закарпаття, наразі активно також облаштовують ці одні із важливих цивільних об'єктів захисту у Перечинській ОТГ. Про стан бомбосхових на території громади розповідають в міськраді Перечина. Зі слів очільника ОТГ, стан укриттів у межах громади під постійним контролем, в укриттях облаштовують усі зручності. У першу чергу, облаштовують укриття в освітніх закладах і дитячих садочках.

"Сьогодні відвідав протирадіаційне укриття Зірічівської гімназії під час «Повітряної тривоги». За останній час ми провели в цьому укритті роботи по за муруванні вікон, встановили рекуператори та витяжки повітря. Провели інтернет мережу. На даний час працюємо над покращенням освітлення. Умови перебування учнів і вихованців дитсадка під час «Повітряної тривоги» суттєво покращилася, - відзначив Погоріляк у мережі Фейсбук.

  Згідно з офіційними даними, за підтримки Save the Children in Ukraine та благодійного фонду «БФ Посмішка ЮА», у рамках проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації для задоволення потреб захисту та освіти постраждалих від конфлікту та переміщених дітей та їхніх сімей в Україні», у 2023 році розпочався також ремонт укриття у приміщенні Ліцею імені Героїв 68-го батальйону Перечинської міської ради.

Читайте також: Важливе оголошення для закарпатців: до 3 лютого треба встигнути подати актуальну інформацію про показники 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber