1. Новини Закарпаття
  2. >

Тиждень почався з "сюрпризів": в Україні вже почали відключати електроенергію боржникам

30.01.2024 16:30 Суспільство Актуально

Кабмін скасував мораторій на відключення комунальних послуг для тих громадян, які мають заборгованість за комуналку.

Кабмін скасував мораторій на відключення комунальних послуг для тих громадян, які мають заборгованість за комуналку.

В Україні почали відключати електроенергію боржникам. У YASNO роз'яснили ситуацію та повідомили, кого першочергово торкнуться обмеження.

В Україні почали відключати електроенергію боржникам: роз'яснення від YASNO - today.ua

Кабмін скасував мораторій на відключення комунальних послуг для тих громадян, які мають заборгованість за комуналку. Як відомо, його ввели після початку повномасштабної війни з Росією, коли значна частина українців втратила роботу і була змушена переїжджати. Однак багато хто зловживав послабленням і перестав платити за житло навіть маючи таку можливість.

Раніше повідомлялося, що світло "відрізатимуть" з 1 лютого, проте непопулярний захід почали застосовувати відучора.

"Законодавством не визначена мінімальна сума боргу для відключення боржників. Відключення розпочалися з 29 січня та, у першу чергу, будуть застосовані до клієнтів, які мають найбільший термін та суму заборгованості".

Кому відключать електроенергію першочергово

Світло відключатимуть спочатку тим споживачам, які мають максимальні суми боргу та термін несплати. У YASNO уточнили, що жодних сюрпризів не передбачено. Всі клієнти з актуальними контактними даними в особистому кабінеті або додатку одержують повідомлення про наявність боргу.

Після попередження від постачальника громадяни мають десять робочих днів на погашення заборгованості. Повідомлення також має надсилати відповідний оператор системи розподілу – до знеструмлення пройде щонайменше 5 робочих днів.

У YASNO нагадали, що зарахування коштів у банківській системі проводиться протягом трьох днів. Тому важливо якнайшвидше розрахуватися за послугу після отримання відповідної вимоги.

При цьому уряд, як і раніше, забороняє відключати послуги споживачам на окупованих територіях і там, де проводяться активні бойові дії.


Читайте також: Смертельна хвороба звела у могилу 15 закарпатців: лікарі нагадують про симптоми небезпечної недуг