1. Новини Закарпаття
  2. >

Податки на нерухомість: скільки доведеться заплатити українцям у 2024 році

29.01.2024 21:54 Суспільство

Цьогоріч податок стягуватиметься за попередній, 2023 рік. Оподаткування передбачено лише для квартир та будинків, площа яких перевищує ліміти. Наприклад, якщо у квартирі 76 кв. м, то треба буде сплатити лише за 16 "зайвих" квадратів.

Цьогоріч податок стягуватиметься за попередній, 2023 рік. Оподаткування передбачено лише для квартир та будинків, площа яких перевищує ліміти. Наприклад, якщо у квартирі 76 кв. м, то треба буде сплатити лише за 16

Квитанції на оплату надсилає податкова служба. У платіжках буде вказано термін, коли потрібно внести кошти, а також точну суму. Для пенсіонерів немає відстрочок чи пільг – на них поширюються загальні правила, пише FLOMBU.COM.

Податкова ставка на житло розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати на 1 січня 2023 року. Тоді вона складала 6700 грн. Розмір податку за понаднормову житлову площу не перевищуватиме 1,5% за квадратний метр. Таким чином, максимальна плата за кожен додатковий квадрат складе 100,5 грн (6700х1,5%).

Квитанції на нерухомість за минулий рік слід сплатити до 1 липня 2024 року. Якщо платіжка так не надійшла, потрібно звернутися до ДПСУ. Пам'ятайте, що платіж можуть порахувати одразу за два роки – якщо у році рахунок так не було виставлено.

Якщо проігнорувати вимогу податкової сплатити за нерухомість, доведеться зіткнутися з пенями та штрафами. На погашення заборгованості дається місяць від строку, зазначеного у квитанції. Якщо гроші не надійдуть, розмір боргу збільшиться на 10%, якщо на довше – на 20%. При накопиченні суттєвої заборгованості у ситуації розбиратиметься суд.

Читайте також: "Діти задихаються в лікарнях": яка хвороба атакує українців і чому не зачиняють школи 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими