1. Новини Закарпаття
  2. >

У низці областей — шокуюча ситуація: освітні заклади перейшли на дистанційний режим

26.01.2024 18:27 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В областях України фіксують різке загострення грипу між учнями освітніх закладів.

В областях України фіксують різке загострення грипу між учнями освітніх закладів.

В Україні фіксують рекордну захворюваність на ГРВ. В освітніх закладах вводять карантин.

Жорстка епідситуація наразі виникла в низці областей України. 

За даними видання Фокус, 3216 хворих виявлено у школах Києва. Водночас дистанційку там ще не вводять.

У Львові на "дистанційку" перевели лише окремі класи, але у низці областей на карантин пішли усі заклади загальної середньої освіти.

У деяких областях України школярі масово хворіють на грип та ГРВІ. Через це у школах або класах запроваджують карантин, а учні змушені отримувати знання з дому.

Карантин зараз введено на Хмельниччині . Тут перейшли на "дистанційку" в одній із громад з 23 по 26 січня. Хворіють учні 2-11 класів.

Менш як за тиждень у громаді зафіксовано 763 випадки ГРВІ,  402 випадки - у пацієнтів менше 17 років. Найбільш інтенсивно епідемічний процес протікає у дітей віком 5-14 років.

Складна ситуація із захворюваність населення на Волині. У Володимир-Волинській громаді переводять усі ліцеї та гімназії на дистанційну форму навчання з 25 січня по 2 лютого. 

У Київській області теж карантин. У Бориспільській громаді учні усіх закладів загальної середньої освіти навчатимуться дистанційно з 23 до 30 січня. Рішення також було ухвалене на тлі зростання захворюваності серед учнів на ГРВІ та грип.

Також захворювання на гриб зафіксовані серед учнів освітніх закладів на Житомирщині, Львівщині, Вінниці та у Чернігові.

У школах Львова карантин запровадили для окремих лише  класів. У місті зафіксували 12,8% хворих на ГРВІ серед школярів.

У Вінниці через грип  уже закрито п’ять шкіл. У Чернігові ситуація досягла епідеміологічного порогу, але карантин у школах ще не ввели. У міській лікарні попередили, що якщо показники захворюваності не покращаться, запровадять карантинні норми.

Наразі, як навчатимуться діти в освітніх закладах Закарпаття не інформують. Водночас, відомо, що в області теж вже фіксують захворювання грипом серед населення.

Як інформують у ЦКЗ,  за період з 15 по 21 січня 2024 року, інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19, становить 394,6 на 100 000 населення, що на 18,3% менше епідемічного порога, розрахованого для України, та на 9,9% більше аналогічного показника минулого тижня.

У 20 (80%) регіонах України зафіксовано широке географічне розповсюдження вірусів грипу; в системі рутинного і дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів A та B становить 37,9%.

Зареєстровано 5 летальних випадків серед пацієнтів із діагнозом «грип»: у 4 випадках визначено фрагменти РНК вірусів грипу A не субтипованих та в одному — одночасно фрагменти РНК вірусів грипу A не субтипованих і SARS-CoV-2, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Усі померлі не мали профілактичних щеплень від грипу та COVID-19.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що в одному з освітніх закладів Закарпаття зафіксували небезпечну хворобу. У деяких класах ввели дистанційний режим.