1. Новини Закарпаття
  2. >

Воювати будуть всі, але сьогодні ще є можливість обрати де: українців закликають переглянути свої страхи щодо мобілізації

24.01.2024 16:11 Суспільство ВАЖЛИВО

На третій рік повномасштабної війни потрібно бути реалістами та розуміти, що воювати будуть всі, без винятків.

На третій рік повномасштабної війни потрібно бути реалістами та розуміти, що воювати будуть всі, без винятків.

Про це в інтерв’ю ТСН заявила військова Аліна Михайлова. 

"Історії про те, що хтось не хоче йти в армію, - всі будуть воювати, хочеш ти цього чи не хочеш. Потрібно змиритися з тим. У нас сьогодні дуже багато анкет до батальйону, ми зараз проводимо мобілізацію, від хлопців 20-21 років, 18 років. Воювати будуть всі. Питання, що поки сьогодні у вас є можливість обрати, з ким ви будете воювати, тобто це батальйон, підрозділ, рота, де ви розумієте, що там є хоча б якийсь стержень та цінність вас як людини", - сказала військова.

На її думку, до цього потрібно готуватися вже сьогодні.

"Давайте вже на третій рік повномасштабної війни будемо реалістами, будемо говорити, що воювати будуть всі. І ти зараз маєш готуватися, обирати підрозділ, йти до свого ТЦК, подавати документи, вступати проходити КМБ та готуватися. Інших варіантів немає і не буде. Інший варіант, що ми тоді програємо війну", - вважає вона.

Також Михайлова зазначила, сьогодні є великий дефіцит кадрових військових.

"Якщо ви запитаєте у офіцерів, кого не вистачає, вони скажуть, що, звичайно, не вистачає піхоти, але він скаже, не вистачає і молодшого офіцерського складу, командирів. На них просто немає людей. Тому що кадрового резерву немає", - заявила вона.

Мобілізація в Україні

Герой України, воїн "Азова" Лев Пашко солідарний з тим, що треба мобілізовувати з 18-ти років, оскільки "ніхто не народжений для війни". За його словами, потрібно покращувати військові інституції підготовки особового складу, розвивати навчальні центри.

Водночас, командир 1-го механізованого батальйону Третьої окремої штурмової бригади (ОШБр) ЗСУ з позивним "Бот" різко висловився про мобілізаційний вік в Україні.

На його думку, у 25 років чоловік - це "вже дядько", тому знизити граничну норму слід до 22 років. Про це захисник України сказав в інтерв'ю українській журналістці Яніні Соколовій. 

"Про 25 років - взагалі смішно. 25 років - це що? Це дорослий чоловік, вже дядько. Ну за фактом, ну в сенсі? До 22 треба знижувати взагалі рівень. Які 25?", - заявив він.
Читайте також: "Людина, яка любила життя": в Ужгороді попрощалися з навідником кулеметного взводу, який трагічно загнув на фронті (ФОТО)