1. Новини Закарпаття
  2. >

Протезування та реабілітація на Закарпатті відбуватиметься коштом держави, - Закарпатська ОВА (ВІДЕО)

24.01.2024 15:27 Суспільство ВАЖЛИВО

На Закарпатті людей з інвалідністю забезпечать протезуванням та реабілітацією за рахунок держави.

На Закарпатті людей з інвалідністю забезпечать протезуванням та реабілітацією за рахунок держави.

Близько 10 тисяч допоміжних засобів реабілітації люди з інвалідністю та учасники бойових дій отримали безоплатно на Закарпатті протягом минулого року.

80 мільйонів гривень на ці потреби спрямувало обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, повідомили у Закарпатській ОВА.

За виготовлення та встановлення протезно-ортопедичних засобів у 2023 році закарпатцям і вимушеним переселенцям відшкодували 56 мільйонів гривень, за протезно-ортопедичне взуття – понад шість мільйонів гривень, за засоби пересування – 12 мільйонів гривень та за протези молочної залози – два мільйони гривень.

Про передбачені обсяги виплат на 2024 рік і доступні шляхи отримання компенсації на придбання протезно-ортопедичних виробів на брифінгу розповіли Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОДА та виконувач обов'язків керівника обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Анатолій Шибаєв.

«Зараз у нашому регіоні проживає близько 70 тисяч осіб з інвалідністю, серед них 20 тисяч – вимушені переселенці. Загалом з-поміж цієї категорії понад 10 тисяч людей потребують протезно-ортопедичних виробів чи спеціальних засобів пересування. Важливо, щоб усі вони могли вчасно отримати відшкодування вартості виготовлення та встановлення необхідних засобів протезування», – відзначив Петро Добромільський.

За його словами, в державному бюджеті заклали достатньо коштів для протезування осіб з інвалідністю та всіх захисників, які повернулися додому й потребують засобів реабілітації чи пересування. У порівнянні з попереднім роком зараз фінансування цієї програми Мінсоцполітики збільшили з трьох до чотирьох мільярдів гривень.

Також з початку цього року допоміжні засоби реабілітації можна отримати на підставі висновків МСЕК, лікарсько-консультативної, військово-лікарської та мультидисциплінарної комісій.

Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щороку обслуговує більш як три тисячі людей, зокрема й демобілізованих захисників, повідомив Анатолій Шибаєв.

«У поточному році за направленнями до відділення Фонду звернулися понад 40 учасників бойових дій. З них 26 осіб уже отримали повне фінансування необхідних протезно-ортопедичних засобів на загальну суму понад 10 млн грн. Також цьогоріч ми авансували 8 млн грн», – зауважив він.

Анатолій Шибаєв підкреслив, що з цього року подавати документи на отримання необхідних протезних засобів можна не тільки через ЦНАПи чи управління соцзахисту, а й через відділення Фонду. Також на сайті Міністерства соціальної політики України функціонує електронний кабінет особи з інвалідністю. Там можна зареєструватися, обрати необхідний засіб протезування та подати заявку на отримання фінансової компенсації.

«Серед важливих нововведень – можливість відшкодування ремонту навіть тих протезно-ортопедичних виробів чи засобів пересування, котрі виготовлялися та встановлювалися за кордоном. Також розширений і перелік засобів, за які можна отримати компенсацію. Якщо раніше це були в основному засоби для спілкування, то зараз майже всі вироби особа з інвалідністю може придбати самостійно, а фонд це профінансує», – наголосив виконувач обов'язків керівника обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Читайте також: Гроші підуть на кліп: талановита дівчина з Закарпаття отримуватиме стипендію Президента України (ВІДЕО)