1. Новини Закарпаття
  2. >

Зарплати уріжуть: фінансові проблеми в Україні ударять по кишенях бюджетників

24.01.2024 13:30 Суспільство ВАЖЛИВО

Євросоюз та США затримують грошову допомогу Україні, яка є вкрай важливою для неї.

Євросоюз та США затримують грошову допомогу Україні, яка є вкрай важливою для неї.

Якщо фінансова підтримка не надійде найближчим часом, у нашій країні залишиться єдине вирішення проблеми. Доведеться піти на скорочення зарплат бюджетникам.

Зарплати бюджетникам уріжуть: названо єдине вирішення фінансових проблем в Україні - today.ua

Про це заявив експерт Національного інституту стратегічних досліджень кандидат економічних наук Іван Усс. Наголошено, що для покриття дефіциту держбюджету Україні доведеться повернутися до непопулярного рішення та просто надрукувати гроші.

На думку Усса, вітчизняна економіка витримає ще тиждень січня та лютий, після чого доведеться запустити друк готівки. Це прискорить інфляцію, тому партнери просять не приймати таке рішення.

"МВФ просить Україну не робити цього, я маю на увазі, не включати друкарський верстат. Тому що це може, зрештою, прискорити інфляцію... Ми зможемо обійтися без цього... січень... лютий також", - пояснив експерт.

За словами аналітика, якщо Захід не надасть коштів на початок весни, доведеться думати про друк грошей. Також доведеться зменшити витрати, тобто "зменшити зарплати та інші платежі бюджетникам".

Наскільки Україна залежить від західної фінансової допомоги

За даними Державної служби статистики та НБУ, у грудні 2023 року інфляція залишилася на рівні листопада – 5,1%. У Нацбанку пообіцяли, що у 2024 році курс гривні буде стабільним. Однак Україна, як і раніше, відчуває критичну залежність від міжнародної грошової допомоги.

Зарплати бюджетникам уріжуть: названо єдине вирішення фінансових проблем в Україні

Як заявив голова НБУ Андрій Пишний, цьогоріч у держбюджеті закладено рекордний дефіцит $43,5 млрд. Його збираються покрити за рахунок партнерів. Вказано, що важливий не лише обсяг допомоги, а й її своєчасність, тому що військовий бюджет не можна поставити на паузу.

Читайте також: Словацький прем'єр-міністр вже в Ужгороді: перші подробиці візиту (ВІДЕО)