1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Її вже тоді визнавали в Європі: відомі у світі особи носили одяг популярної закарпатської фабрики

241
Суспільство Новини Хуста

Це був шик, елегантність, і робота на совість.

Її вже тоді визнавали в Європі: відомі у світі особи носили одяг популярної закарпатської фабрики

Уже у 70-80 роках минулого століття у Закарпатському Хусті працювали добре знані у всій Європі взуттєва та фетрофільцева фабрики.

Тут одягалися найповажніші особи, як згадують місцеві жителі. Не оминали фабрику в Хусті компартійні генсеки та популярні актори.

Були до снаги ті самі вироби з фетру – капелюхи відомої фабрики Леоніду Брежнєву й Михайлу Гобачову. Проте, як зазначають місцеві, аби бути постійним клієнтом на фабриці у той час, треба було мати певний «блат» із керівницвтом.

Перші майстерні з виготовлення фетрових капелюхів тут були засновані ще в 1906 році, сучасна фабрика заснована у 1947 році.

Обробляли тут заячі шкурки. Начальником цеху був такий собі Шульман – єврей за походженням.

Як наголошують місцеві, продукція із фетру не один раз була у центрі уваги на міжнародних виставках у Парижі, Пловдиві, Загребі, Монреалі, Лейпцігу (Німеччині).

І по сьогодні іноземні фірми-партнери із Франції, Австрії, Німеччини та Італії охоче купують фетрові ковпаки у місцевих.

Днями у мережі Фейсбук у місцевій спільноті з'явилося фото одного з цехів цієї фабрики у минулому. Багато людей пригадали, як їм працювалось тоді у різних відділах цього підприємства й ніхто не скаржився на зарплату. Вона була достойною, зазначають в коментарях під світлиною, а робота була одним задоволенням.

Багато місцевих пропрацювали на знаменитій фабриці аж до виходу на заслужений відпочинок.

Щодо взуттєвої фабрики у місті над Тисою, то продукцію тут робили на совість. На разі, таку навряд чи знайдеш у сучасних бутиках. Взуття виготовляли із натуральної шкіри. Воно було якісним та дуже міцним. Тут працювало багато хустян. Мали змогу підзаробити в період канікул місцеві учні.

У третьому цеху виготовляли дитяче взуття, розповідають очевидці. Користувалися попитом чобітки, що здебільшого були чорного кольору. Водночас, у кого був "блат", можна було, кажуть, замовити колір на будь-який смак. Про одну із чудових покупок, зроблених у минулому бабусею рідній внучці, пригадує пані Лариса. Такий собі подарунок отримала донька Лариси. Дитина була задоволена, а всі люди аж задивлялись на модне взуття.

"В основному, чобітки були чорні, а моя мама якось по блату зробила своїй внучці, моїй дочці, на 3 роки світло-червоні. Ото було чудо. Ішлам з дитиною та люди аж «глипали»", – розповідає пані Лариса. 

Читайте також: Пенсіонерів "задобрили", та є нюанс: що видають закарпатцям у найближчих відділеннях пошти?

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber