1. Новини Закарпаття
  2. >

"До 22 треба": в Україні пропонують знизити призовний вік для чоловіків

23.01.2024 16:35 Суспільство Голос Карпат

Наразі призовний вік для чоловіків в Україні – 27 років. Кабмін запропонував зменшити його до 25 років. Також з'явилася ініціатива мобілізувати військовозобов'язаних громадян з 22 років.

Наразі призовний вік для чоловіків в Україні – 27 років. Кабмін запропонував зменшити його до 25 років. Також з'явилася ініціатива мобілізувати військовозобов'язаних громадян з 22 років.

Командир 1-го механізованого батальйону 3 ЗШБр із позивним "Бот" оцінив пропозицію зменшити призовний вік для чоловіків до 25 років. Він висловив думку, що цього замало. Оптимальним стало б зниження нижньої межі призовного віку до 22 років:

"Смішно. 25 років – це що? Це дорослий мужик, уже дядько. Ну в сенсі? До 22 треба знижувати взагалі рівень. Які 25? Ну це дядько вже", - зазначив військовослужбовець.

На думку представника ЗСУ, у ТЦК відсутній діалог із суспільством. Він вважає, що треба налагоджувати комунікацію, спілкуватись із людьми. Вони проходять навчання і потім вирушають захищати батьківщину.

"Бот" запевнив, що всі новобранці проходять обов'язкову підготовку. Вказано, що багато хто боїться невизначеності, нібито в армії нічого не вчать.

Військовослужбовець наголосив, що чоловіки з інвалідністю також можуть служити у ЗСУ – за власним бажанням та на посадах, які не вимагають активної участі у бойових діях.

Нагадаємо, що у Міноборони заявляють про нестачу особового складу. Потрібні люди для поповнення армійських лав, а також для заміни діючих військових. Багато з них майже два роки перебуває на фронті і не може надовго йти у відпустку, відновлювати фізичні та психологічні сили в тилу. Проте ротація потребує підготовки нових військовослужбовців, а з цим виникли проблеми.

Відомо, що військовий стан та мобілізація в Україні триватимуть до 14 лютого. Очікується, що після цієї дати їх буде продовжено.

Читайте також: Батько 3 дітей відмовився від мобілізації та звинуватив ТЦК у тиску: як суд його покарав 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська