1. Новини Закарпаття
  2. >

У ПФУ розповіли про відміну пенсій українцям, які працюють: деталі

23.01.2024 16:09 Суспільство Голос Карпат

Частина українських пенсіонерів може залишитися без пенсії. Виплати скасують тим громадянам, які працюють. Таке рішення ПФУ може ухвалити в окремих випадках.

Частина українських пенсіонерів може залишитися без пенсії. Виплати скасують тим громадянам, які працюють. Таке рішення ПФУ може ухвалити в окремих випадках.

У пресслужбі Пенсійного фонду України повідомили, що йдеться про тих українців, які мають право вийти на пенсію за вислугою років. Якщо громадянин приймає рішення продовжити трудову діяльність, його позбавлять виплат від держави. Проте після звільнення кошти продовжать нараховувати, пише TODAY.UA.

Одна з пенсіонерок поставила актуальне питання представникам ПФУ. Жінка повідомила, що є колишнім учителем і отримує пенсію за вислугу років. Після виходу на заслужений відпочинок, українка захотіла продовжити роботу. Її прийняли до загальноосвітньої школи, але вже на посаду асистента інклюзивного класу. Педагога цікавить, чи надаватиметься пенсія під час роботи на новому місці.

"У вашому випадку робота на посаді асистента вчителя у загальноосвітньому навчальному закладі не дає права на призначення пенсії за вислугу років", - пояснили у ПФУ.

Таким чином, громадянка продовжуватиме отримувати пенсію як колишній вчитель. Однак у разі, якби вона знову влаштувалася вчителем, пенсію їй скасували б і залишилося право лише на заробітну плату. А пенсійні виплати відновили б лише після звільнення.

Можна зробити висновок, що українські пенсіонери мають право продовжувати трудову діяльність лише на посадах, які не дають права на оформлення дострокової пенсії за вислугу років. Тоді вони одержують і заробітну плату, і пенсійну виплату.

Громадяни, які виходять на пенсію після досягнення певного віку – на загальних підставах, можуть без побоювань влаштовуватись на роботу. Вони мають право за кошти від держави та безпосередньо від компанії, в якій вважаються співробітником.

Читайте також: Батько 3 дітей відмовився від мобілізації та звинуватив ТЦК у тиску: як суд його покарав 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими