1. Новини Закарпаття
  2. >

Українців чекає "сюрприз": яка сума боргу за світло може обернутися відключенням електроенергії

21.01.2024 22:20 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні скасували мораторій на відключення електроенергії боржникам. Стало відомо, яка сума заборгованості за комунальну послугу може призвести до обмежень.

В Україні скасували мораторій на відключення електроенергії боржникам. Стало відомо, яка сума заборгованості за комунальну послугу може призвести до обмежень.

Ситуацію роз'яснив експерт з питань енергетики "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп. Він повідомив, що компанії-постачальники електроенергії враховуватимуть не лише сам розмір заборгованості, а й те, як довго не оплачувались рахунки за світло. Увагу привернуть споживачі, які не вносили кошти більше двох місяців, пише TODAY.UA.

"Відключатимуть тих споживачів, у кого борг старший за два місяці і перевищує 3000 грн".

За словами аналітика, стягувати заборгованість не будуть з боржників, чиє житло перебуває на окупованій території та там, де йдуть активні бої, а також тим, чиї будинки постраждали внаслідок обстрілу.

Вказано, що українці загалом накопичили боргів за комуналку понад 20 млрд грн. Прокіп уточнив, що лише у Києві заборгували близько 1 млрд грн. Середній розмір заборгованості у столиці становить 7129 грн. За офіційними даними, до кінця жовтня 2023 року побутові споживачі заборгували за електроенергію понад 11 млрд грн.

Андріан Прокіп підкреслив, що для сумлінних платоспроможних платників нічого не зміниться, а неплатоспроможні звертатимуться за субсидією. А ті, хто може платити за світло, але ігнорує рахунки, будуть змушені погашати заборгованість.

Аналітик звернув увагу на іншу проблему – це непобутові споживачі, котрі не платять за світло, але їх не можна відключати. Укренерго закликав до перегляду цього списку та ухвалення рішення.

Міністр енергетики Герман Галущенко пояснив, чому з лютого в Україні повернуться відключення електроенергії:

"З початком великої агресії ми одразу ухвалили рішення, яке забезпечило невідключення споживачів. Але зараз ми побачили, що, на жаль, почалися зловживання цим мораторієм".

Читайте також: Мобілізація 500 тис. українців: Зеленський чітко відповів, чи є потреба та можливість 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими