1. Новини Закарпаття
  2. >

Пенсіонерів "задобрили", та є нюанс: що видають закарпатцям у найближчих відділеннях пошти?

20.01.2024 10:45 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В Україні у розпалі Урядова програма на допомогу пенсіонерам.

В Україні у розпалі Урядова програма на допомогу пенсіонерам.

  В областях України почали видавати економні лед лампи малозахищеним верствам населення. Відомо, що "Укрпошта" продовжила програму обміну ламп розжарювання, впроваджену наприкінці січня минулого року. Наразі у відділеннях поштового оператора для обміну доступно близько 7 млн LED-ламп, як зазначають в "Укрпошті".

"Програма з обміну ламп розжарювання продовжує діяти як для фізичних осіб, так і для юридичних. Особливі умови продовжують діяти для пенсіонерів, які раніше вже скористалися обміном. Вони мають можливість отримати додатково до 5 LED-ламп, пред’явивши пенсійне посвідчення, паспорт та РНОКПП", – зазначили в "Укрпошті".

На Закарпатті пенсіонерам також видають безкоштовні LED-лампи

  Наразі відомо, що безкоштовно до 5 LED-ламп в одній руки почали вже отримувати й жителі Закарпаття. Ця процедура успішно проходить на Перечинщині, Ужгородщині, Мукачівщині й інших районах області.       

  Зокрема, у Зарічеві Перечинської ОТГ, процедура підійшла до завершення, повідомили журналісту видання "Голос Карпат". Майже усім пенсіонерам в селі роздали безкоштовні LED-лампи. Також продовжують отримувати енергоощадні лампи і жителі Тур'я-Реметівської ОТГ. Аби встигнути взяти лампи, люди приходять до поштових відділень, щойно вони запрацюють, зазначають в "Укрпошті".

  Водночас, у деяких районах програма досі ще не працює. Зокрема, на Свалявщині люди кажуть, що у поштових відділеннях не видають пенсіонерам жодних ламп. Також люди, які вже отримали свої лампи згідно з програмою, відзначають, на їх не зручності:

- У Берегові на Укрпошті пропонують лампи з маленьким цоколем. Як знайти їм застосування? Це за принципом: " На тобі,небоже, що мені не гоже..." - відзначає Марія Волощук.

  В мережі Фейсбук люди пишуть, що черги в "Укрпошті" не надто великі. Два оператори обслуговують місцеве населення й видають зразу по п'ять ламп безкоштовно двом-трьом пенсіонерам.

- Великих черг немає, 3 - 5 чоловік, видають зразу 2 оператори,- відзначає Василь Завадський.

  Замінити старі лампи можуть і ті мешканці країни, які досі не скористалися програмою. У них є можливість отримати до 5 світлодіодних ламп в обласних центрах, у міських та сільських відділеннях "Укрпошти" по всій країні. Крім того, програма надалі відкрита і для юридичних осіб, таких як: медичні заклади, школи, дитячі садки, поліклініки та ОСББ, які мають можливість отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву на порталі "Дія".

Ламп має вистачити усім

"У відділеннях Укрпошти, де спостерігається найвищий попит, запаси LED-ламп будуть поповнювати доки лампочки будуть у наявності. У разі закінчення ламп або вичерпання запасів ламп потрібного типу цоколя, варто звернутись до іншого найближчого відділення "Укрпошти", – йдеться у повідомленні.

Майже за рік від початку програми, українці обміняли у відділеннях "Укрпошти" більше 33 мільйонів ламп розжарювання.

Читайте також: Вартість газу і його доставки: відомо як змінилися тарифи на Закарпатті