1. Новини Закарпаття
  2. >

У Закарпатті оголошено штормове попередження: у річках загроза паводку, а в горах сходження лавини

18.01.2024 14:17 Суспільство ВАЖЛИВО

Управління з надзвичайних ситуацій Закарпатської області закликає місцевих жителів бути обережними і не виходити на береги річок.

Управління з надзвичайних ситуацій Закарпатської області закликає місцевих жителів бути обережними і не виходити на береги річок.

Станом на 18 січня 2024 року рівень води в річках Закарпатської області перевищує небезпечну позначку на п'яти річках: Тиса, Латориця, Ріка, Боржава, Пір'я та Тур'я. У деяких місцях рівень води перевищує позначку небезпечності на 1 метр і більше.
Причиною підвищення рівня води є рясні опади, які йдуть на Закарпатті вже кілька днів. В горах падає мокрий сніг, який тане і потрапляє в річки.
Наразі в області оголошено штормове попередження. Управління з надзвичайних ситуацій Закарпатської області закликає місцевих жителів бути обережними і не виходити на береги річок.

У горах Закарпаття також спостерігається підвищена лавинна небезпека. На схилах гір накопичилося багато снігу, який може обрушитися при найменшому вітрі.
Управління з надзвичайних ситуацій Закарпатської області закликає любителів гірського туризму бути обережними і не виходити в гори в цей період.

Ось кілька порад, як уберегтися від небезпеки в умовах паводків і лавин:

Якщо ви живете в зоні ризику, будьте готові до можливих наслідків паводків. Уважно стежте за прогнозами погоди та заходами, які вживають місцеві органи влади.
У разі небезпеки негайно евакуюйтеся в безпечне місце.
Не виходьте на береги річок, особливо в місцях, де є небезпечні об'єкти, такі як дамби, мости та інші споруди.
Не залишайте свій автомобіль на узбережжі річки.
Якщо ви опинилися в зоні паводка, не намагайтеся самостійно подолати небезпечні ділянки.
Якщо ви збираєтеся в гори, уважно ознайомтеся з прогнозом погоди та лавинною обстановкою.
Не виходьте в гори в одиночку.
Одягайтеся відповідно до погодних умов і взуття з шипами або ланцюгами.
Не підходьте до небезпечних ділянок, таких як обривні схили та лавинонебезпечні схили.
У разі небезпеки негайно повідомте про це місцевим органам влади.

Читайте також: У Закарпатті вже вдруге за день лунає повітряна тривога: повідомляють про загрозу аеробалістичних ракет "Кинджал"