1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці шоковані від нових платіжок за комуналку: чому прийдеться платити більше?

17.01.2024 22:15 Суспільство Актуально Голос Карпат

В січні суми у платіжках за комуналку раптово підскочили. Попри запевнення влади, що вартість комунальних послуг залишиться на торішньому рівні, вони подекуди виросли аж вдвічі. Люди дивуються і не можуть зрозуміти, за що платять.

В січні суми у платіжках за комуналку раптово підскочили. Попри запевнення влади, що вартість комунальних послуг залишиться на торішньому рівні, вони подекуди виросли аж вдвічі. Люди дивуються і не можуть зрозуміти, за що платять.

З чим повʼязані нові суми, як на підвищення відреагували звичайні українці та що кажуть у Кабміні, розповів в сюжеті журналіст Артем Зябкін, пише TSN.ua.

Чому зросли ціни?

Тож чому зросли ціни? Нагадаємо, що в Кабміні ще минулого 2023 року обіцяли не чіпати ціни на комунальні послуги – воду, газ та опалення – щонайменше до кінця зими 2023-2024 років. 16 січня прем’єр Денис Шмигаль запевнив, що уряд навіть забезпечив незмінність цих тарифів і заклав на це аж 50 мільярдів гривень. Наші колеги поспілкувалися з експертами і розгадали загадку. Всі ж пам’ятають січневі морози?

Ціни зростуть ще?

Тож цього разу кишені українців трохи спустошила погода. Але тарифи зростуть, і цього, на жаль, не уникнути. Як йдеться в інфляційному звіті Нацбанку, ймовірно, тарифи підвищуватимуть у кілька етапів. Від 2022 року на частину тарифів, скажімо на газ, існує мораторій на підвищення ціни, і діятиме він до 2025 року. Втім, він поширюється не на всі послуги. Холодна вода і світло (на яке, до речі, вже підвищувався тариф), найімовірніше, здорожчають раніше.

“Навіть попри високу соціальну значущість тарифів, яка впливатиме на Кабмін, після скасування мораторію уникнути їхнього підвищення не вдасться. І тарифи доведеться підвищувати до ринкових рівнів”, – йдеться у повідомленні НБУ.

Очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко припускає, що уряд не повернеться до цього питання аж до кінця зими, а то й раніше квітня. Потім ціни майже точно підскочать.

"Я думаю, що, найімовірніше, ми отримаємо нові платіжки цього року на електроенергію від 1 квітня або 1 травня, де нам знову збільшать вартість електроенергії. А на додаток до цього ще й вартість газу збільшать, тому на нас чекають серйозні зміни в наших платіжках 2024 року”, – зазначив він.

Але не забувайте, що у платіжці, яка нам приходить у кінці місяця, рахунок не лише за газ, воду. Наприклад, за 2023 рік різко зросла ціна на електроенергію – тариф для споживачів збільшився майже на 70%. Крім електроенергії, здорожчали також і послуги з вивезення сміття – майже на 9%, управління багатоквартирними будинками (на 2,7%) і по майже 1% – каналізація та водопостачання.

Читайте також: "Махали руками та били у дзвони": як можуть згубити закарпатську природу величні ВЕС? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими