1. Новини Закарпаття
  2. >

Без варіантів: нові методи ТЦК не залишають шансів чоловікам уникнути мобілізацію

17.01.2024 21:36 Суспільство Голос Карпат

Українські бійці потребують проведення ротації, і тому Територіальні центри комплектування (ТЦК) вживають заходів для активізації мобілізаційних процесів.

Українські бійці потребують проведення ротації, і тому Територіальні центри комплектування (ТЦК) вживають заходів для активізації мобілізаційних процесів.

До ухвалення нового закону щодо удосконалення мобілізації та військового обліку представники ТЦК вживають різних заходів для залучення новобранців до армії.

Видання ТСН.ua зібрало всі відомості про заходи, що застосовуються до громадян-порушників законодавства, а також методи, які використовують працівники ТЦК для вручення повісток.

У місті Дніпро виконком міськради пропонував проєкт рішення про створення груп із розшуку військовозобов’язаних і дільниць оповіщення під час мобілізації. Передбачалося створення спеціальних дільниць для оповіщення військовозобов’язаних і постачальників транспортних ресурсів. Однак інформацію щодо цього проєкту спростували у пресцентрі міськради, зазначивши, що документ не пройшов експертизу і був вилучений із переліку проєктів рішень.

Станом на 15 січня 2024 року рішення щодо цього проєкту ще не набуло чинності та чекає на затвердження виконкому міськради Дніпра, пише видання Стіна.

У Київській області було проведено контрдиверсійні та безпекові заходи, які передбачали встановлення блокпостів і перевірку транспорту та документів. Наразі ці заходи було продовжено, і до них залучено додатково 900 осіб. Результатом було виявлено 39 кримінальних правопорушень, таких як незаконний обіг зброї та наркотиків.

Також у різних регіонах України вживаються нові заходи щодо розшуку військовозобов’язаних і вручення повісток. Наприклад, на Закарпатті запроваджено перевірку документів до завершення воєнного стану, а комунальники спільно з представниками ТЦК роздають повістки військовозобов’язаним.

Такі “мобілізаційні нововведення” можуть включати рейди представників ТЦК у тренажерні зали та перевірку документів навіть на вулицях. Зазначено, що в новому законопроєкті планується можливість вручення повістки не тільки особисто, а й електронною поштою та рекомендованим листом, який розглядається як публічна повістка.

Читайте також: Викрадають чоловіків посеред вулиці: Лубінець відреагував на дії ТЦК 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська